Sezer, görevi devredince Gölbaşı'ndaki villasına taşınacak

Sezer, görevi devredince Gölbaşı'ndaki villasına taşınacak.12895
  • Giriş : 27.08.2007 / 17:52:00

10. Cumhurbaşkanı Sezer, görevi devretmesinin hemen ardından Gölbaşı'ndaki villasına taşınacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emekliliğini geçireceği Gölbaşı'ndaki villasında hazırlıklar tamamlandı.
Çankaya Köşkü'ndeki özel eşyalar yeni eve taşındı. Sezer, görevi devretmesinin hemen ardından Gölbaşı'ndaki villasına taşınacak.

Çankaya Köşkü'nden ayrılmaya hazırlanan Cumhurbaşkanı Sezer'in Gölbaşı'ndaki villasında çalışmalar tamamlandı. Evin hemen yan tarafında korumalar için prefabrik bir bölüm inşa edildi.

Nöbetçiler için kulübe, makam araçları için de kapalı otopark yapıldı. Emeklilik günlerini Gölbaşı'nda geçirecek olan Sezer için artık herşey hazır.

Sezer'in komşuları arasında eski Meclis başkanlarından Ömer İzgi de var. Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç da aynı sokakta oturuyor.

6 katlı triplex villa
Sezerlerin villasının çevresi diğerlerinden farklı olarak demir parmaklıklarla çevrili. 2001 yılında 250 milyar liraya alınan tripleks villa, altı odalı ve bahçesinde bir de havuz var.

Bölge Ankaralıların daha çok emeklilik günlerini geçirmek için satın aldıkları villalarla dolu. Sezerlerin Gölbaşı'na taşınması emlak piyasasını da hareketlendirdi. Müşteriler emlakçılardan "Cumhurbaşkanı yanı" ev talep ediyor.

Sezerlerin villasının hemen yanındaki Hacılar köyü sakinleri de heyecanla yeni komşularını bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious