Sezer, MHP'yi çok sert dille eleştirdi

Sezer, MHP'yi çok sert dille eleştirdi.25258
  • Giriş : 24.01.2008 / 20:36:00

DSP lideri Zeki Sezer, türban konusunda MHP'yi çok sert ifadelerle eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ''Bu tür sorunlar (türban) anayasayla, yasayla değil, uzlaşıyla hoşgörüyle çözülür. MHP çok yanlış bir adım attı'' dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kuşadası'na gelen Sezer, Güzelçamlı beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Sezer burada yaptığı konuşmada, birçok soruna rağmen hükümetin türban yasağı ve Merkez Bankasının taşınması konularını gündeme getirdiğini belirterek, dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmaların, Türkiye'yi de krize sokacağını iddia ederek, ''Merkez Bankasını değil İstanbul'a, aya, arada sırada akıl aldığın ABD'ye taşısan da krizi önleyemezsiniz'' ifadelerini kullandı.

Buradan partisinin Kuşadası ilçe başkanlığını ziyaret eden Sezer, AK Parti ile MHP'nin, türban yasağının kaldırılmasıyla ilgili uzlaşmasına yönelik soru üzerine, MHP'nin çok yanlış bir adım attığını savundu. Bahçeli, ''Bunlar sorunu çözmek istemiyor. Bu sorundan nemalanıyor. Kirli siyasetçiler bu konulardan elini çektiğinde sorun kendiliğinden çözülür'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious