Sezer, Sinan Aygün'ü ziyaret etti

Sezer, Sinan Aygün'ü ziyaret etti.12452
  • Giriş : 15.07.2008 / 18:24:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Türkiye’de ne yazık ki baskı yöntemi uygulanıyor. Darbe yönetimlerini aratmayacak girişimler de ne yazık ki var" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Ergenekon" soruşturması kapsamında Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki Kocaeli 2 No’lu F Tipi Cezaevinde tutuklu iken dün tahliye edilen Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’ü makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Sezer, ATO’dan ayrılışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine Türkiye’nin çok zor, sıkıntılı bir süreçten geçtiğini bildiren Sezer, "Türkiye’de garip olaylar yaşanıyor. Türkiye’de ne yazık ki baskı yöntemi uygulanıyor. Darbe yönetimlerini aratmayacak girişimler de ne yazık ki var" dedi.

Aygün’ü moral vermek ve geçmiş olsun demek için ziyaret ettiğini belirten Sezer, "Türkiye bu zor süreci demokrasi içinde kararlılıkla aşmak durumunda. Hepimiz, sorumluluk mevkiinde bulunan herkese büyük görev düşüyor. Biz üzerimize düşen görevi yapmak için mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Sinan Aygün’ün neyle suçlandığı ve neden serbest bırakıldığı konusunda Aygün’ün bir şey söyleyip söylemediğine ilişkin bir diğer soru üzerine de Sezer, "Onlar çok açık değil. Bir de çok kalabalık. Fazla gelen giden var. Açıkçası çok detayları konuşamadık. Ama kendisini moralli gördüm. O son derecede önemliydi" dedi.

ATO Başkanı Sinan Aygün’ü Sezer’in yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, dostları, akrabaları, meclis üyeleri ve işadamları gün boyu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

"14 GÜN SONRA GELMEK DUYGULANDIRDI"

Bu arada Aygün, akşam üzeri ATO’dan ayrılırken gazetecilerin bazı sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "bir şeyler söylemek ister misiniz?" sorusuna "hayır" diye yanıt veren Aygün, kendisine gösterilen ilgiyi nasıl bulduğunun sorulması üzerinde "Sağ olsunlar. Herkes fazlasıyla ilgi gösterdi. Hepsine teşekkür ediyorum. Başka söyleyeceğim bir şey yok" dedi.

Odayı özleyip özlemediğine ilişkin diğer bir soruya verdiği yanıtta ise Aygün, "Özledik tabii. Ben 11 senedir bu odadayım. 14 gün sonra gelmek duygulandırdı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*