Sezer, Sinop'ta 300 kişiye seslendi

Sezer, Sinop'ta 300 kişiye seslendi.10247
  • Giriş : 04.03.2009 / 05:00:00
  • Güncelleme : 03.03.2009 / 23:41:40

Zeki Sezer, Sinop'ta 300 kişiye seslendiği mitingde Erdoğan ile CHP Lideri Deniz Baykal'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karadeniz gezisi kapsamında Samsun'daki temaslarının ardından Sinop'un Gerze ilçesine gelen Zeki Sezer, burada parti otobüsünden vatandaşları selamlayarak DSP belediye başkan adaylarına destek istedi.

Gerze Cumhuriyet Meydanı'nda Gerzelilere seslenen DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer "Buraya gelirken yollarda çokça vatandaşımız şükranla söylemeliyim ki yolumuzu kesti. Türkiye'de büyük sıkıntı var, ama bunu görmeyen yukarıda kavga eden siyasetçiler var, siyasetini sadece çamur atmak üzerine, kavga etmek üzere yapan siyasetçiler var. Birileri Sinop'ta mitingler yapıyor otobüsler tutularak Çorum'dan Amasya'dan insanlar getiriliyor. Sadece partili olanlarla değil o yörenin seçmeni olan insanlarla buluşuyoruz. Söylediği bir şey olsa o Baykal'a kızıyor o da maganda adam olamadın diyor. Burada Gerzeli olmayan dışarıdan getirdiğimiz bir kişi var mı. 57. hükümet 3.5 yıl durdu kaçtı diyor. Sen 6 yıldır iktidardaydın da ne yaptın. Biz kaçmadık. Biz geldiğimizde bankalar hortumlanıyordu. Daha hükümete gelir gelmez bankaların hortumlanmasını engelleyen yasa çıkardık. Ama zaten 50 milyar dolar bu ülke zarar etmişti bunun yükü de bizim hükümetimize yüklenmişti. Üreten bir ekonomi yarattık, enflasyonu yüzde 30'un altına düşürüp bunlara bıraktık. Bugün sanayi üretiminde kapasite kullanımı yüzde 60'ın altına düştü bunlar neyimiz var neyimiz yoksa sattılar, 45 milyar doları aşan cari açık yarattılar. Bütün bunlar üretim kaynaklarımızın yabancılara peşkeş çekildiği bir ekonomik modelin sonucu. Bu kadar çok dışa bağımlı ekonomik model siyasi bağımsızlığımızı da tehdit ediyor."

Terör olaylarına da değinen Sezer, şöyle konuştu: "Sıfıra indirip bıraktığımız bölücü terör yeniden hortladı bunların zamanında, canımızı yakmaya devam ediyor. Bir milyon Müslüman öldürülürken Irak'ta neredeydin onun da hesabını vermelisin Başbakan. Nedir senin bu kadar dışarıyla ilişkin bunu da açıklamalısın. Ecevit'in haşhaş üretiminde, Irak'ın işgali konusunda gösterdiği tavrı dik durmayı gösterebilmelisin."

Başbakan Erdoğan ve Baykal'ın arasındaki üslup tartışmalarını eleştiren Sezer, "Baykal'la Erdoğan'ın televizyon ekranlarından seviyesi düşük tartışmalarını izliyoruz. Bırakın bu tartışmaları, adam gibi bu milletin derdine çare bulun, bulamıyorsanız gidin. Birileri kendi gücüne güvenemiyor, birileri kendi gücü ile iktidar olacağına inanmıyor, hep eski yöntemlere başvuruyorlar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*