Sezer aday olmayacak

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

DSP lideri Zeki Sezer, Baykal'ın çağrısına rağmen aday olmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz Baykal, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in bu işbirliği içerisinde milletvekili olmayacağı yönündeki açıklamasından duyduğunu üzüntüyü dile getirerek, şunları kaydetti:
''Bu açıklama bence haklı, doğru ve gerekli değildir. Ama Sayın Sezer'e saygı duyuyorum. Bunu yapmıştır. Ben şimdi burada açıkça ifade ediyorum: Sayın Sezer DSP'nin genel başkanı olarak DSP kimliğini koruyarak, sürdürerek bizim listelerimizde aday olmayı kabul ederse bundan onur duyarız, gurur duyarız, mutluluk duyarız.
Bu bizim açımızdan hiçbir şekilde sorun olmaz. Ben toplumumuzun Sayın Sezer'den böyle bir bekleyiş içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Eğer toplumumuz bu anlayışı da Sayın Sezer'e kabul ettirebilirse bundan çok büyük mutluluk duyarım.'' Siyasi yaşamının en mutlu olduğunu hissettiği anlarından birisini yaşadığını kaydeden Baykal, ''Bunun gerçekleşmesine katkıda bulunan herkesi başta Sayın Sezer teşekkür ediyorum'' dedi.
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, seçimlerde işbirliği kararıyla DSP'li adayların, parti kimliklerini sürdürerek CHP listelerinden aday olabileceğini, kendisinin ise milletvekili adayı olmama konusundaki kararını sürdürdüğünü bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious