Sezer affetti, O askere kurşun sıktı

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Türk Silahlı Kuvvetleri, son iki gün içinde 7 güvenlik görevlisinin şehit olduğu Bingöl, Tunceli ve Şırnak'ta büyük çaplı bir operasyon başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hava destekli sürdürülen operasyonlarda PKK'lı teröristlerle sıcak temasın sağlandığı Pülümür'de 3 terörist öldürüldü. Tunceli'de dün ölü olarak ele geçirilen 4 DHKP-C'li teröristin ardından örgütün Türkiye Askeri Kanat Sorumlusu Cengizhan Pilav sağ olarak yakalandı. Pilav'ın cezaevindeki açlık grevleri sırasında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedildiği ortaya çıktı. Tunceli'nin Hozat İlçesi kırsal kesiminde dün güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 2'si kadın 4 DHKP-C'li terörist ölü ele geçirildi.

Güvenlik güçleri sürdürdükleri operasyonda örgütün sözde silahlı kanat sorumlusu olan Cengizhan Pilav'ı sağ olarak ele geçirildi. Pilav'ın 2002 yılıda cezaevinde ölüm orucu eylemi sırasında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından affedildiği öğrenildi. Pilav'ın aftan sonra Yunanistan'a kaçtığı ve burada eğitim aldıktan sonra geçen yıl 6 teröristle birlikte Tunceli kırsal kesimine geldiği belirtildi. Gözaltına alınan Pilav'ın sorgusunun sürdüğü belirtildi. Cengizhan Pilav'ın Sezer tarafından affedildiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious