Sezer: Baykal tek alternatif değil

Sezer: Baykal tek alternatif değil.9630
  • Giriş : 22.03.2009 / 15:13:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 18:56:34

DSP Lideri Sezer: "Erdoğan ile Baykal, gölge oyunu oynuyor"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP ve AKP'nin birbirinden beslendiğini ifade ederek, “Erdoğan ile Baykal, sorunlara çözüm aramak yerine siyaseten birbirlerini ayakta tutacak şekilde kayıkçı kavgası yapıyor, gölge oyunu oynuyorlar” dedi.

Seçim çalışmaları nedeniyle Kütahya'da bulunan Sezer, DSP İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Türkiye'de herkes sıkıntı içinde yaşarken, sorunlara çözüm bulmak için çaba gösterilmediğini kaydeden Sezer, “Toplum sıkıntı içinde ama siyasette kayıkçı kavgası devam ediyor. Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, sorunlara çözüm aramak yerine siyaseten birbirlerini ayakta tutacak şekilde kayıkçı kavgası yapıyor, gölge oyunu oynuyorlar” diye konuştu.

Sezer, Baykal'ın, Başbakan Erdoğan'ın karşısında tek alternatifmiş gibi gösterildiğini, bu yaklaşımın doğru olmadığını ifade etti. Sezer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İkisi birbirinden besleniyor. İkisi birbirinden beslendiğine göre, ikisinin de belli oranda ayakta kalması, diğeri için önemli. Öyleyse bu seçimlerde özellikle belli kesimlerin Erdoğan'ın karşısında alternatifmiş gibi Baykal'ı, temcit pilavı gibi yeniden, yeniden öne sürmesi, aslında doğrudan Erdoğan'ı, AKP Hükümeti'ni ayakta tutma girişimidir. Bu çok açık. Çünkü bu millet Baykal'ın CHP'sini iktidar yapmayacağını defalarca gösterdi. İktidar olabilmiş tek sol parti DSP, öyleyse tek alternatif DSP. Biz tek başımıza 1999'da yüzde 57 oy aldığımız Edirne'de, geçtiğimiz seçimlere katılmadık, belli oranda bir iş birliği de gerçekleşmiş oldu. Ama CHP orada tek başına bizim de desteğimizle ancak yüzde 24 oy alabildi. Bizim yüzde 40 oy aldığımız Bursa'da, CHP sadece yüzde 17 oy alabildi. Demek ki bu millet CHP'ye oy vermiyor. Ancak gücümüzü, enerjimizi ortaya koyduğumuzda DSP'ye oy verebiliyor ve iktidar yapabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*