Sezer: Birlikte seçime gitmemiz gerekiyor

Sezer: Birlikte seçime gitmemiz gerekiyor.10135
  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP'nin ittifak çağrısı ile ilgili olarak, "Ayrı ayrı seçime girmek değil, birlikte seçime girmemiz gerekiyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, parti genel merkezi çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı. Sezer, CHP ile ittfak yapabileceklerini hatırlatması üzerine Türkiye'nin tehdit altında olduğunu söyleyerek, ayrı ayrı seçime girmek yerine birlikte seçime girilmesi gerektiğini ifade etti.

Deniz Baykal'ın dün yapmış olduğu açıklamaya değinen Sezer, Baykal'ın Bülent Ecevit hakkında güzel şeyler söylediğini belirterek, Baykal'ın DSP ile birleşmek istediğini hatırlattı. Sezer, "Yan yana gelip konuşamadık. Ecevit'in kurduğu DSP'yi kapatın anlamına gelecek şeyler vardı diye düşünüyorum. Umarım bu değişecek. Kapatmanın dışında her türlü formüle ve özveriye açığız" diye konuştu.

Gazetecilerin "Acilen görüşülmesi gerekiyor diye bir açıklama yaptınız. Bununla ilgili bir adım atıldı mı? sorusuna Sezer, "Doğrudan bir görüşme talebidir bu. Onunla ilgili resmi iletimizi yapacağız." diye yanıtladı.

Sivil toplum kuruluşları ile de uzun süredir görüşmelerinin sürdüğünü kaydeden Sezer, görüşmelerin olumlu bir noktada olduklarını dile getirdi. Sezer, "Baykal'ı samimi buluyor musunuz?" sorusunu da, "Samimi bulmak isterim; çünkü bu aşamada hiç birimizin samimiyetsiz olmaya, hiçbirimizin kendi durumunu düşünmeye hakkı yok." diye cevapladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious