Sezer-Büyükanıt yemin töreninde yok

  • Giriş : 03.08.2007 / 11:45:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanları yarın yapılacak milletvekili yemin törenine katılmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milletvekillerinin odaları da belli oldu. Kura çekimi sonrasında DTP'lilerle MHP'liler yanyana odalara düştü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği'ne göre, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının Yüksek Askeri Şura (YAŞ)nedeniyle yemin törenine katılması beklenmiyor.

Cumhurbaşkanı Sezer, geçen dönemde 14 Kasım 2002 tarihinde yapılan yemin törenine de katılmamıştı.

Bu törene dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyareti nedeniyle katılmamış ancak kuvvet komutanları hazır bulunmuştu.

Yemin töreni yarın

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yemin töreni için yarın saat 15.00'te toplanacak. Yemin törenine kısa bir süre kala milletvekillerinin büyük bölümü kayıt işlemini tamamladı. Son günlere kalanlar arasında Kültür Bakanı Atilla Koç da vardı.

Lokum ve helvanın ardından Meclis'te bu kez AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erden'in ikram ettiği incir yendi.

Mecliste 50 YTL'lik vekil rozetleri de tükendi. Meclis yönetimi yenileri için sipariş verdi. Milletvekillerinin odaları da belli oldu. Kura çekimi sonrasında DTP'lilerle MHP'liler yanyana odalara düştü.

DTP'li Sırrı Sakık, MHP'li Deniz Bölükbaşı ile, DTP'li Sebahat Tuncel ise MHP'li Kürşat Atılgan'la Meclis'te komşu oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious