Sezer: Erdoğan milletin halini anlamıyor

Sezer: Erdoğan milletin halini anlamıyor.10247
  • Giriş : 13.03.2009 / 17:24:00

Sezer, Erdoğan"a, “Başbakanın kafası yerinde değil! Ne rakamları anlayabiliyor, ne milletin halini” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, Tekirağ'ın ilçelerinde partilere hitaben yaptığı konuşmalarda, Başbakan Erdoğan'ın "57. Hükümet borçlandırdı ve bu borçlar AKP tarafından ödendi” şeklindeki iddilarını yanıtlarken, "Tabiî ki o dönemde hükümet borçlanmıştı. Ama şimdi borç 550 milyar dolara çıktı. Geleceğimiz ipotek altında, bağımsızlığımız tehlike altında." diye konuştu.

Sezer konuşmalarında “Artık siyaset çiftçiyi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızı destekleyecek projelerle yapılmalı, çalışanları destekleyecek, işsizlere iş bulacak projelerle yapılmalı” önerisinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve Başbakan Erdoğan"a televizyon ekranlarının sonuna kadar açık olduğunu ancak DSP"ye yeterince yer verilmediğini anlatan Sezer, “Bir kısmı Erdoğan"ı tutmak için, bir kısmı da Erdoğan"dan kurtulmak için Baykal"a sarılıyor. İnadına Baykal"ı allayıp pulluyorlar. Nereye kadar bunu yapacaklar." diye sordu.

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer Türkiye"de siyasetin sorun çözmeyi bıraktığını ancak halkın çözüm beklediğini belirterek, “Hükümet sorun üretiyor, sözüm ona muhalefet de, sorun üretmeye yardım ediyor. Siyasete virüs bulaştı. Erdoğan ve Baykal bu virüsü iyice yaydı. Kirli yozlaşmış siyaset virüsü, Türkiye"nin enerjisini boşa tüketmesine neden oluyor” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*