Sezer: Ergenekon'da suçlular var ama

Sezer: Ergenekon'da suçlular var ama.9919
  • Giriş : 17.01.2009 / 17:13:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Ergeenkon örgütünün içinde suçluların olduğun söyledi ama birşeye dikkat çekti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye'de adına Ergenekon Soruşturması denilen bir süreç yaşandığını belirterek, "İçlerinde suçlular olduğu belli. Ama bu ülkenin tanınmış saygın insanları aylarca bir yılı aşan süreyle hapiste tutularak baskı altına alınmaya çalışılıyor." dedi.

Sezer, partisinin Mersin adaylarını açıklamak için il teşkilatı tarafından Edip Burhan Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıda partililere seslendi.

Ergenekon davasının sürecini değerlendiren Sezer, ortada hiçbir iddianame olmadığını söyledi.

Toplumu baskı altına alarak bir korku imparatorluğu oluşturulmaya çalışıldığını ileri süren Sezer, "(Bak seni de dinliyoruz sen de dinlenebilirsin, içeri alınabilir, tutuklanabilirsin) diyerek bu ülkenin yurtsever insanlarını korku baskı altına almaya çalışıyorlar. Bilmiyorum bu insanların bu davranışlarından korkanlar sinenler var mıdır." dedi.

Sömürünün en kötüsünün inanç sömürüsü olduğunu vurgulayan Sezer, milletin Alevi'si Sünni'si ile inançlarını kültürünü yüzlerce yıldır yaşadığını kaydederek, "İnsanımız inancını, ne Başbakan'dan ne de bir başkasından öğrenecek değil. Onlar işsizliğe çözüm bulsunlar. Bıraksınlar bizim insanımızın saf tertemiz inançları üzerinden oy devşirmeyi. Zaten onunda sonu geldi." diye konuştu.

İktidarın yanında CHP'ye yüklenen Sezer, laikliği savunan CHP'nin gidip kara çarşafa rozet takmasını eleştirdi.

Sezer şöyle konuştu; "Bir başkası laikliği savunuyor gözüküyor sözüm ona biz bugüne kadar inançlara laiklik dedikçe o başka şey söylüyor. Ondan sonra da gidip kara çarşafa rozet takıyor. Mahsuni Şerif'in Atatürk'e özlemini dile getirdiği,"Neredesin sarı saçlım mavi gözlüm) türküsü vardır. Bu türkü CHP'nin otobüslerinde de çalınıyor. Faruk Demir söylüyor bizim eski arkadaşımız. Orada ne diyor bizim Mahsuni Şerif, "Uyan da bak bizim hallara kara çarşaf yakışmıyor bunlara". Yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendini, "Durmak yok yola devam." sloganı bulduğunu ifade eden Sezer, "Evet sayın Başbakan yola devam edeceksin yolcusun yolcu. Gidicisin gidicisin. Bu 29 Mart seçimleri senin gidişinin ilk göstergesi olacak. Sadece sen mi gidicisin ? sana benzeyen başkaları türedi. Güya senin karşında AKP'lileşen başka partiler var. Onlar da gidici."şeklinde konuştu.

Sezer, konuşmasının ardından partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak CHP'den istifa ederek DSP'ye katılan Adil Aktay, Akdeniz Belediye Başkanı olarak Kenan Yıldırım, Mezitli Belediye Başkanı olarak da Yüksel Burgutoğlu'nun isimlerini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*