Sezer hükümet'e ve Baykal'a yüklendi

Sezer hükümet'e ve Baykal'a yüklendi.9630
  • Giriş : 22.03.2009 / 13:00:00

Sezer: "Çiftçiler, esnaf batırılmış, emekli büyük sıkıntı içerisinde"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, partisinin Kütahya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de büyük sıkıntılar yaşandığını savundu.

Yaklaşık bir yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bizzat görüşerek, ekonomik krizle ilgili tedbir önerileri sunduğunu belirten Sezer, Erdoğan'ın, ''Merak etmeyin. Ekonominin altyapısı çok iyi. Bize bir şey olmaz'' dediğini söyledi.

Sezer, sıradan bir vatandaşın bile ekonomik krizin gelmekte olduğunu gördüğünü ve şimdi Türkiye'nin yarısının işsiz olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:

''Çiftçiler, esnaf batırılmış, emekli büyük sıkıntı içerisinde, ama bunu algılayamayan, öngörüp tedbir alamayan bir hükümet var. Başbakan geçen hafta tedbir paketini Eskişehir'de açıkladı. Otomobil ile beyaz eşyaya vergi indirimi uyguluyorlar. Bu, paran varsa harca paketi. Yoksa millet işsiz kalmaya devam ederken, ekmek alacak para bulamazken otomobil alacak durumda değil. Üstelik vergi indirimi uygulanan ürünler yaklaşık yüzde 63 ile 80 arasında dışa bağımlı. Yani kaynaklar yine yüzde 80 dışa gidecek demektir.''

-''KAYIKÇI KAVGASI SİYASETTE DEVAM EDİYOR''-

DSP lideri Sezer, ''toplum kesimleri büyük sıkıntılar içerisinde yaşarken kayıkçı kavgasının siyasette devam ettiğini, Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sorunlara çözüm aramak yerine siyaseten birbirlerini ayakta tutacak şekilde kayıkçı kavgası yaptıklarını, gölge oyunu oynadıklarını'' ileri sürdü.

CHP Genel Başkanı Baykal'ın, Başbakan Erdoğan'a alternatif olarak öne sürüldüğünü savunan Sezer, şöyle konuştu:

''Çünkü ikisi birbirinden besleniyor. İkisi birbirinden beslendiğine göre ikisinin de belli oranda ayakta kalması diğeri için önemli. Öyleyse bu seçimlerde özellikle belli kesimlerin Erdoğan'ın karşısında alternatifmiş gibi Baykal'ı temcit pilavı gibi yeniden yeniden öne sürmesi, aslında doğrudan Erdoğan'ı, AKP hükümetini ayakta tutma girişimidir. Bu çok açık. Çünkü bu millet Baykal'ın CHP'sini iktidar yapmayacağını defalarca gösterdi. İktidar olabilmiş tek sol parti DSP, öyleyse tek alternatif DSP. Tek başımıza 1999'da yüzde 57 oy aldığımız Edirne'de, geçtiğimiz seçimlere biz katılmadık, belli oranda bir iş birliği de gerçekleşmiş oldu, ama CHP orada tek başına bizim de desteğimizle yüzde 24 oy alabildi. Yüzde 40 oy aldığımız Bursa'da yüzde 17 oy alabildi. Demek ki bu millet CHP'ye oy vermiyor. Ancak gücümüzü, enerjimizi ortaya koyduğumuzda DSP'ye oy verebiliyor ve iktidar yapabiliyor.''

Sezer, partisinin Kütahya Belediye Başkan adayı Ruhsen Kumdalı'ya da vatandaşlardan destek istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*