Sezer ilk gününde eve kapandı

  • Giriş : 29.08.2007 / 16:38:00

Abdullah Gül’e görevi devreden 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, kendi deyimiyle “sakin” hayatına başlamak üzere Gölbaşı’ndaki evine yerleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sezer sivil hayattaki ilk gününde hiç dışarı çıkmadı.

Çankaya’da devir-teslim ilk kez basına kapalı ve törensiz yapıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görevini devralmak için saat 19.25’te Çankaya Köşkü’ne giriş yaptı. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de, saat 19.50’de eşi Semra Sezer ile birlikte sivil plakalı araçla Çankaya Köşkü’nden ayrıldı.

Sezer, 7 yıl 3 ay önce girdiği Çankaya Köşkü’nden sivil plakalı araçla ayrıldı. Köşk’te çalışanlarla vedalaşan Sezer ve eşi, Köşk kapısından çıkarken bekleyen uğurlamaya gelen vatandaşlar, bazı sivil toplum örgütü üyeleri ile basın mensuplarından oluşan kalabalıkla karşılaştılar.

Sezer arabayı durdurup, eşiyle birlikte indi. Gazetecilere “Hoşçakalın, hepinize esenlikler diliyorum” diyen Sezer, bazıları ağlayan vatandaşlarla bir süre sohbet etti ve tekrar arabasına bindi.

Sezer “Türkiye laiktir, laik kalacak”, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla, karanfil atılarak uğurlanırken, Semra Sezer de gözyaşlarına hakim olamadı.

Sezer çifti daha sonra bundan sonraki yaşamlarını sürdürecekleri Gölbaşı’ndaki eve gitti.

Sezer çiftinin Gölbaşı’ndaki ilk ziyaretçileri de çocukları ve torunları oldu.
Kameralar, Sezer'in evini izliyor.

Bu sabahın erken saatlerinden itibaren Gölbaşı’na gelen gazeteciler, güvenlik görevlilerin yaklaştırmaması nedeniyle, kameralarıyla Sezer’in evini gözleyebilecek pozisyonda beklemeye başladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious