Sezer: Kavgacı siyasete son vereceğiz

Sezer: Kavgacı siyasete son vereceğiz.10247
  • Giriş : 15.03.2009 / 17:27:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, iktidara geldiklerinde, kömür yerine, insanlarımızı rencide etmeden vatandaş ödeneği vereceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


DSP Genel Başkanı Sezer, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi ile Mürefte ve Hoşköy beldelerinde, partililerle bir araya geldi.

Şarköy ilçesinde yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın koltuk kavgası yaptığını iddia eden Sezer, milletin büyük sıkıntılar içinde olduğunu, bunların görmezlikten gelindiğini savundu.

Çiftçinin perişan olduğunu söyleyen Sezer, gübre ve mazot fiyatının üç katına çıktığını, ancak ürünlerin fiyatının yarı yarıya indiğini ifade etti.

DSP hükümeti zamanında zeytinyağına 70 cent prim verildiğini belirten Sezer, ''Zeytinyağına şimdi 15 kuruş fazla görülüyor. Dışa bağımlı bir ekonomi politikası uygulanıyor. Emekliler yaşamın yükünü kaldıramaz, sanayici artık üretemez durumda. Fabrikalar ise bir bir kapanıyor, işsizlik artıyor'' dedi.

Sezer, daha sonra Şarköy ilçesine bağlı Mürefte beldesinde halkın sorunlarını dinledi, burada yaptığı konuşmada hükümet eliyle Türkiye tarihinin en büyük borçlanmasının yapıldığını ileri sürerek, şöyle dedi:

''Başbakan, onlar borçlandı, biz ödüyoruz diyor. IMF'ye olan borcumuza bak. Zaten IMF ümüğümüzü sıkarak alıyor o parayı. Telekom'u sattın, TÜPRAŞ'ı sattın, satılmadık bir şey bırakmadın. Bununla da kalmadın daha fazla borç aldın. Bu borcu da yolsuzluklarda kullandın. Hala kendinden önceki hükümeti suçluyorsun. Sen 7 yıldır ne yaptın? Yan gelip yattın. Vatandaşın kredi kartı borcu var. Bizim vatandaşımız onurludur, sıkıştığında kimseden borç da isteyemiyor. Ödeyebileceği umudu ile kredi kartından çekiyor. Sonra bu hükümet ümüğünü sıkınca ödeyemiyor. Yazıklar olsun. Millet çaresiz yoksul. Başbakan ise halkın yoksulluğundan yararlanarak oy almaya çalışıyor.''

Buradan da Şarköy ilçesine bağlı Hoşköy beldesine geçen Sezer, yaptığı konuşmada, üretimde maliyetlerin en üst düzeye çıktığını söyledi.

Yatırımların önünü açıp ekonomide dışa bağımlılığa son verilmesi gerektiğini belirten Sezer, şunları kaydetti:

''Bizim ülkemizde potansiyel var, kaynakları var, enerjik bir milletimiz var ama bunlar enerjimizi tüketiyor. Artık kavgacı siyasete bir son vereceğiz. Milleti yoksullaştırıp kömürle oy almak değil, insanlarımızı rencide etmeden vatandaş ödeneği vereceğiz. İşsizliği azaltmak için istihdam bankası projesini hayata geçireceğiz. Kalkınmanın gelişmenin önünü açacak girişimleri gerçekleştireceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*