Sezer MGK'da rejim uyarısı yapmadı

Sezer MGK'da rejim uyarısı yapmadı.48488
  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sezer’in Harp Akademileri’nde yaptığı rejim uyarısını MGK’da gündeme getirmediğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gönül, dün Kocaeli’ndeydi. Gönül, “Rejimin büyük bir tehlikede olduğu hususu, içeriği sayın Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen Milli Güvenlik Kurulu’nda bu şekliyle ne gündeme getirilmiştir, ne de ifade edilmiştir” dedi.

Gönül, Milli Savunma Bakanı olarak, Türkiye’nin tehdit altında olduğu iddiasının muhatabının kendisi olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Sezer’in 4.5 yıl süre zarfında bu konuyla ilgili kendisinden herhangi bir bilgi almadığını ifade eden Gönül, “Sayın Sezer’in konuşmasında bakanlığımızı ilgilendiren taraflar, izah edildiği ve açıklandığı şekliyle bir vahamet teşkil etmemektedir” dedi.

Öğrencilere Nutuk kitabı okula piyano
Cumhurbaşkanı Sezer, İstanbul’daki son gününde “Sakıp Sabancı Kandilli Eğitim ve Kültür Merkezi Adile Sultan Sarayı”nı ziyaret etti. Eşi Semra Sezer’in de katıldığı ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Sezer, aynı yerde bulunan Kandilli Kız Lisesi öğrencileriyle de bir süre sohbet etti. Geçen Çarşamba günü İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Sezer, dün öğle saatlerinde Ankara’ya gitti. Sezer, Kandilli Kız Lisesi öğrencilerine Nutuk kitabını, okula da piyano hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious