Sezer milletvekili adayı olmayabilir

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

CHP ile işbirliği olması halinde DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, milletvekilliği için aday olmayacağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sİyasi işbirliği görüşmeleri sürerken, Sezer, bugün CHP ile bir görüşme olmayacağını da söyledi.

DSP lideri Sezer, DSP Genel Merkezi çıkışında gazetecelerin "CHP ile ne zaman görüşeceksiniz?" sorusuna, "Hayır. Bugün kesinlikle bir görüşme yok. Çalışmalar sürüyor. Yani olursa gizlemem" yanıtını verdi.

CHP ile DSP arasında seçim işbirliği sağlanmasına yönelik görüşmeler sürerken, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in bu işbirliğinin gerçekleşmesi halinde milletvekilliği için aday olmayarak görevini sürdürme kararı aldığı belirtildi.

DSP Genel Sekreteri Ahmet Tan, bu bilgiyi doğrulayarak, CHP ile işbirliğini sağlamaya yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü, herhangi bir gecikme olmadığını söyledi.

Tan, işbirliğinin "hakkaniyet ölçüleri" içinde gerçekleşeceğine inandıklarını ifade etti. "Hakkaniyet ölçüsünün ne olduğu" sorusuna Tan, "Kamuoyunun ve parti için kamuoyunun beklentilerini karşılayabilecek bir sonuç alınması" karşılığını verdi.

DSP'nin kararı bekleniyor

Solda seçim işbirliği için DSP'nin son kararı bekleniyor. DSP, CHP ile seçim işbirliğine soğuk bakmıyor ama henüz kararını verebilmiş değil. DSP'den yanıt bekleyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "seçim işbirliği" konusunda CHP ile DSP yönetimi arasında mutabakat sağlandığını söyledi.

Seçim 22 Temmuz'da

Meclis Genel Kurulu, 3 Mayıs'ta AK Parti'nin ''genel seçimlerin 22 Temmuz'da yapılması'' yönündeki önergesini kabul etti. Türkiye 22 Temmuz'da sandık başına gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious