Sezer: Tan'ın iddiaları senaryo

Sezer: Tan'ın iddiaları senaryo.12452
  • Giriş : 06.05.2009 / 09:39:00

Eski DSP lideri Zeki Sezer, Ahmet Tan’ın “Sezer bağırıyor, Ecevit titriyordu. 36 saat sonra Danıştay üyesi Özbilgin’in cenazesine katılan Ecevit komaya girdi” şeklindeki açıklamalarını yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, “Bu iddialar çirkin” dedi.

Eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, partiden ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ahmet Tan'ın Bülent Ecevit'in komaya girmeden önceki son günlerine ilişkin yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Tan'ın “Sezer bağırıyor, Ecevit titriyordu. 36 saat sonra Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in cenazesine katılan Ecevit komaya girdi” şeklindeki açıklamalarını yalanlayan Sezer, “Bu iddialar çirkin, Tan'ın tüm söyledikleri yalan” dedi. Sezer, Ecevitler'le arasının açılmasına Ahmet Tan'ın neden olduğunu öne sürdü.

DSP'den Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdiği gerekçesiyle ihraç edilen Tan, Milliyet gazetesine yaptığı açıklamada, Ecevit'ten sonra partinin başına Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in geleceği iddiaları üzerine, Zeki Sezer'in randevu alarak görüştüğü Ece-vitler'le sert bir dille tartıştığını söyledi. Tan, Sezer'in Rahşan Ecevit'e “Artık çalışmıyorum, imkân kalmadı” diye bağırırken “Ecevit titriyordu. Bir şeyler söylemek istiyor, söyleyemiyordu. 36 saat sonra da Danıştay üyesinin cenazesine katıldıktan sonra komaya girdi” iddiasında bulundu.

Tan'ın iddialarına Sezer'den sert tepki geldi. Cumhuriyet'in sorularını yanıtlayan Sezer, Tan'ın söylediklerini “senaryo” olarak değerlendirerek “Tümü yanlış söylediklerinin, yalan. Bir görüşme oldu ama kesinlikle Ecevit'le aramızda bir sıkıntı olmadı” diye konuştu.

'Beni adaylığa itiyorlar'

Genel başkanlıktan ayrılmasını isteyenlerin kayıtsız-şartsız CHP'ye teslim olmadan yana olduğunu öne süren Sezer, “Görüyorum ki CHP'ye yamanmaya çalışanlar en büyük engel olarak beni görüyorlar. Aday olmamak üzere istifa ettim ama böyle yaparak beni adaylığa itiyorlar” dedi. Sezer, Ecevitler'le aralarındaki soğukluğun Tan'dan kaynaklandığını belirterek şöyle konuştu: “Rahşan Hanım, Tan'ın milletvekilliğine çok net karşı çıktı, ben de ona rağmen onun önünü açmıştım.. Bu konuda bana çok kırıldığını, üzüldüğünü biliyorum.”

Cumhuriyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*