Sezer: 'Türkiye bize dar gelir'

Sezer: 'Türkiye bize dar gelir'.10135
  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer: "Başbakanı iktidar koltuğundan indirerek tirübünlere göndermezsek Türkiye bize dar gelir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in cenazesinde kendisine karşı laiklik sloganı atanları maç izleyen seyircilerin sloganlarına benzeten Başbakan Tayyip Erdoğan'a sert tepki göstererek, "Başbakanı iktidar koltuğundan indirerek tirübünlere göndermezsek Türkiye bize dar gelir dar" dedi.
Partisinin Ecevit'in cenazesinden sonra ilk mitingi düzenlediği Zonguldak Madenci Anıtı'nda halka hitap eden DSP Genel Başkanı Sezer, Başbakan Erdoğan'ı tribünlere göndermenin boyunlarının borcu olduğunu belirterek, "Ecevit'in cenazesindeki insanları stadyumda maç seyredenlere benzeten o Başbakan'ı tribüne göndermek bizim görevimiz. Boynumuzun borcu. Yuh demeyin. Ama onu iktidar koltuğundan indirerek tribünlere göndermezsek Türkiye bize dar gelir dar!" diye konuştu.

İnsanları inananlar ve inanmayanlar, dindarlar ve dindar olmayanlar, başını örtenler ve başı açık olanlar diye ayırmaya kalkanlardan hesap soracaklarını ifade eden DSP Genel Başkanı Sezer, kendi iktidarları döneminde inançlara saygılı laiklik ilkesine göre herkesin inanç hürriyeti yaşayacağını savundu.

DYP GENEL BAŞKANI AĞAR'A DA ÇATTI

"Türkiye'yi sıfır terörle teslim ettiklerini; ancak terörün yeniden hortlatıldığını" hatırlatan Sezer, iktidar partisinin yanı sıra üstü kapalı olarak DYP Lideri Mehmet Ağar'ı da topa tuttu. Sezer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin başka bir derdi de bölücü terörü tatlı dille önleyeceğini sanan, başka ülkelere havale ederek önleyeceğini sanan AKP iktidarıdır. Hükümet bunu yapıyor da başkalarından destek alma arayışı içerisinde olan bazı muhalefet partilerinin genel başkanları da yapmaya başladı, onlar da ayağını denk alsın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious