Sezer: Yalanın batsın Recep!

Sezer: Yalanın batsın Recep!.10247
  • Giriş : 16.03.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 23:13:55

Çanakkale'de halka hitap eden DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'den Başbakan Erdoğan'a: Yalanın batsın Recep!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÇANAKKALE'ye partisinin belediye başkan adaylarına destek istemek üzere gelen ve iki günlük ziyaretine Gelibolu İlçesi'ne bağlı Bolayır Beldesi'nden başlayan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, AKP'nin basına baskı yapıp sansür uyguladığını, vatandaşı da tehdit ettiğini belirterek, “Biz Çanakkale'de dünyanın baskısına boyun eğdik mi ki bugün Tayyip Erdoğan'ın baskısına boyun eğelim” dedi. Sezer, Erdoğan"ın DSP hükümetinden borç devraldıkları yönündeki sözlerine de “Yalanın batsın Recep. Atma Recep din kardeşiyiz” diye yanıt verdi.

Gelibolu'nun Kavak Beldesi'nde partililerce karşılanan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in ilk durağı Bolayır Beldesi oldu. Burada seçim otobüsünden Bolayırlılar'a seslenen Sezer, partililerin "Sezer Başbakan" sloganlarına çok ilginç bir yanıt verdi. “Başbakanlığın sırası var” diyerek sözlerine başlayan Sezer, “Siz şimdi 29 Mart'ta Bolayır'da Turhan İnce'yi belediye başkanı seçin. İl genel meclisinde "DSP" deyin. Bakın ben seçimden sonra bu Erdoğan'ın da, Baykal'ın da defterini dürüyor muyum, dürmüyor muyum? Başbakanlık o zaman. Her şey sırasıyla” dedi.

"BOYUN EĞMEYECEKSİNİZ"

Sonraki durağı Gelibolu İlçesi olan DSP Genel Başkanı Sezer, burada Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Sezer, şunları söyledi:

“Milleti, esnafı, emekliyi, çiftçiyi perişan eden, işsizliği katlanılmaz boyutlara getiren bugünkü yönetim anlayışı bu yerel seçimler öncesi bir de milletimize baskı yapıyor. Basına baskı yapıyor, onun istediğini yazmazsa eğer. Katlanılmaz vergiler yüklüyor, ceza kesiyor aklınca. Ama aslında basına sansür uygulamış oluyor bu yolla. Şimdi de yerel seçimlerde "AKP'li adaylara oy vermezseniz kentinize, beldenize yatırım gelmez, hizmet gelmez" diye tehdit ediyor, şantaj yapıyor. Gelibolu'dayız sevgili vatandaşlarım. Biz Çanakkale'de dünyanın baskısına boyun eğdik mi ki bugün Tayyip Erdoğan'ın baskısına boyun eğelim. 1974'te Kıbrıslı soydaşlarımız soykırıma uğratılırken dünyanın baskısına boyun eğdik mi, Kıbrıslı soydaşlarımızı o soykırımla baş başa bıraktık mı Ecevit ile ki şimdi o Tayyip Erdoğan'ın baskısına, şantajına, tehdidine boyun eğelim. Tanımıyorlar Türk milletini, Gelibolulu'yu tanımıyorlar. 1974'te "Haşhaşı ekerseniz Sultan Ahmet Camii'ni bombalarız. Haşhaş tarlalarını bombalarız" diyen baskı yapan tehdit eden sözüm ona o büyük devletlere, güçlü devletlere Ecevit ile boyun eğdik mi ki şimdi bu Tayyip Erdoğan'ın tehditlerine, şantajına boyun eğelim. Boyun eğmeyeceksiniz onlara. Ben size güveniyorum.”

"YALANIN BATSIN RECEP"

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan ve Baykal'ın birbirlerine televizyon ekranlarından laf yetiştirdiğini belirterek, “Ama lafla peynir gemisi yürümez. Lafla peynir gemisi yürümez de ucuz mazotla Başbakanın oğlunun gemisi yürüyor. Sıfır vergi koydukları pırlanta satışıyla başbakanın işleri, çoluk çocuğunun işleri yürüyor. Ama millet sıkıntı içerisinde bunu görmüyorlar. Çünkü kendileri çok şükür ekonomik olarak iyi durumdalar. İnternet sitelerinde dünyayı yönetenlerin dünyada yöneticilik konumunda olanların servetleri yayınlanıyor. Bizim Başbakanımız dünyanın en zengin yöneticileri arasında 8"inci. İşçilikten gelmekle övünen başbakan bu kadar kısa sürede, bu nasıl oldu. Sen zenginleştin millet fakirleşti. Milletin halini görecek durumda değil. Millet perişanmış umurlarında değil. Malında mülkünde gözümüz yok. Allah daha çok versin. Ama helalinden versin helalinden” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eskişehir mitingiyle ilgili bir konuyu da değerlendiren Sezer, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir de gitmiş Eskişehir'de, benim ilimde, bundan önceki hükümet olarak bizi kastedip "Onlar borçlandılar biz ödüyoruz" diyor. Yalanın batsın Recep. Atma Recep din kardeşiyiz din kardeşi. Biz borcu 200 milyar dolarda bıraktık ki bu 80 yılın birikimidir. Şimdi Türkiye"nin 550 milyar dolar borcu var. Ne yaptın o 350 milyar doları” diye konuştu. Sezer"in başbakana sesleniş biçimi kendisini dinleyenler arasında gülüşmelere neden oldu.

"MİLLİ TAKIMI NE ZAMAN ÖZELLEŞTİRECEKSİNİZ"

AKP hükümetinin ülkenin en önemli kurumlarını sattarak peşkeş çektiğini savunan Sezer, “Şimdi de o uyanık Maliye Bakanı krizden çıkışı daha çok özelleştirme olarak gösteriyor. Ben düşündüm neyi özelleştirecekler, satılmadık bir şey kaldı mı diye. Satılmadık bir hükümet kaldı, Seni millet satacak 29 Mart'ta. Gereğini yapacak. Ama o uyanık maliye bakanı buldu. Milli Piyango İdaresi'ni özelleştirecekmiş. Kala kala bir Milli Piyango kaldı. Altın yumurtlayan tavuk. Onu da satma hazırlığı içindeler. Gelibolu'dan, vatanın kurtuluşunun başladığı topraklardan soruyorum. Milli Takımı ne zaman özelleştireceksiniz. Sıra ona mı gelecek” dedi.

Sezer, partisinin Gelibolu Belediye Başkan adayı Necati Çelik'e de destek istedi. Ardından da halka seslenmek için Eceabat İlçesi'ne hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*