Sezer'de teröre lanet!

Sezer'de teröre lanet!.10511
  • Giriş : 14.06.2007 / 08:34:00
  • Güncelleme : 14.06.2007 / 08:51:57

Sezer, PKK saldırıyla ilgili olarak, ''Bu hain saldırıyı nefretle kınıyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca Köyü yolunda bir binbaşının şehit olduğu, 2 erin de yaralandığı saldırıyla ilgili olarak, ''Bu hain saldırıyı nefretle kınıyor, gerçekleştiren soysuzların, arkasındaki güçler kim olursa olsun hakettikleri karşılığı en güçlü ve sert biçimde alacaklarını bir kez daha vurgulamak istiyorum'' dedi.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Sezer yaptığı açıklamada, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca köyü yoluna teröristlerce döşenen uzaktan kumandalı patlayıcının patlatılması sonucunda, 1 Binbaşının şehit olması, 2 erin de yaralanmasından ''büyük üzüntü duyduğunu'' ifade etti.
Cumhurbaşkanı Sezer açıklamasında şunları kaydetti:
''Bu hain saldırıyı nefretle kınıyor, gerçekleştiren soysuzların, arkasındaki güçler kim olursa olsun hakettikleri karşılığı en güçlü ve sert biçimde alacaklarını bir kez daha vurgulamak istiyorum.
Alçakça eylemlerini sürdürenler bilmelidirler ki bu hain saldırılar, terörle savaşımdaki kararlılığımızı pekiştirmekte, birlik ve dayanışmamızı daha da güçlendirmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti, acıları derinleşse de terörle savaşımda asla yılgınlığa kapılmayacak, bu savaşımın gerektirdiği ulusal ve uluslararası düzeydeki tüm önlemleri, koşullar ne olursa olsun kararlılıkla almaktan kaçınmayacaktır.
Ulusumuzun gururu Türk Silâhlı Kuvvetlerimiz, terörle savaşımı erinden en üst rütbeli subayına kadar büyük özveriyle yürütmekte, bölünmez bütünlüğümüzün, Cumhuriyet'in değer ve kazanımlarının korunması için canını seve seve vermektedir. Kahraman Ordumuzu ve O'nun değerli askerlerini Ulusumuzun gönlünde yücelten, taçlandıran, bayrak ve yurt sevgisidir.
Şehit Binbaşımıza Tanrı'dan rahmet, ailesine, Ulusumuza ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza da acil şifa dileklerimi iletiyorum.'' Cumhurbaşkanı Sezer'in, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a bir telgraf göndererek, Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dileklerini ilettiği de bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious