Sezer'den 'AK Parti darbe hazırlığında' iddiası!

Sezer'den 'AK Parti darbe hazırlığında' iddiası!.7636
  • Giriş : 21.03.2008 / 11:41:00

Zeki Sezer, Anayasa Mahkemesi'ndeki kapatma davası ile ilgili düzenleme yapılmasını şiddetle karşı çıktı, bunu hukuk devletine karşı bir darbe girişimi olarak yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CNN Türk'teki Ankara Kulisi programına konuk olan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Murat Yetkin ve Fikret Bila'nın sorularını cevaplıyor.

Sezer oldukça ilginç açıklamalar yaptı:

Şu anda devam eden bir dava ile ilgili anayasal düzenleme yapmak, bunu hiç kimse söylemedi, hukuk devletine karşı bir darbe girişimidir. Buna da hiç kimse müsaade etmez. Millet de müsaade etmez.

Bu durumu bu hale getiren hükümetmidir. Yoksa yargımıdır.

MHP, AKP'yi destekleyen adımlar atarak Türkiye'de sorunların sürmesine aracı oluyor. Geçmişten saygı duyduğum bir siyasetçi olna Devlet Bahçeli'yi bu konuda bir kez daha uyarmak istiyorum.

her iki durumda da ülkeyi zor günler bekliyor. Kapatılırsa parti Türkiye zor bir duruma düşecek. Kapatılmazsa da parti irtica anayasallaşmış olacak, iddianamedeki iddialar eğer doğruysa...

başbakanımıza ve tüm milletimize sağduyulu olmak düşüyor. Derdi bu ülkeyi başka yerlere sürüklemek başbakanın.. Sayın Başbakan çağdaşlaşmaya karşı bir şahsiyet olarak çıkıyor karşımıza. Bunların ispatı ortadadır. Başbakan olmadan önceki söylemlerinde bunu açık olarak ifade etmiştir. Başbakan samimiyetini mahkemeye ispatlasın.

Çoğunluk yargı demokrasiden üstün değildir. Yüzde 47 oy almış bir kişi gidip adam öldürse ona haklıdır mı diyeceğiz. Demokrasi azınlığın da hakkının korunmasıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious