Sezer'den Baykal'a eleştiri

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasını "birileri engellesin" diyenler bulunduğunu belirterek, söyleyenleri siyasetçi olarak görevlerini yapmaya çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sezer, bir partilinin Çankaya'da güzellik merkezinin açılışına katıldı. Sezer, burada basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 2004 yılında iki darbe planlandığı ilgili haberlerin hatırlatılması üzerine Sezer, Türkiye'nin bir çok sorunu bulunduğunu belirterek, hiç kimsenin demokrasi dışı arayışlar içinde bulunmamasını istedi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın basında yer alan andıçları kabul etmesiyle ilgili başka bir soruya ise Sezer, Türkiye'de en önemli sorunlarından birisinin sansür olduğunu hatırlattı. Sezer, AK Parti iktidarı döneminde basına sansür uygulandığını öne sürdü.

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nı "Birileri engellesin" diyen siyasetçilerin bulunduğuna işaret eden Sezer, bunu söyleyenlerin bugüne kadar ne yaptığını sordu.

Sezer, Atatürkçü Düşence Derneği tarafından 14 Nisan tarihinde düzenlenecek mitinge parti olarak destek vereceklerini söyledi. Sezer, DSP olarak ise 8 Mart tarihinde Abdi İpekçi'de Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili eylem düzenleyeceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious