Sezer'den Baykal'a yeşil ışık

Sezer'den Baykal'a yeşil ışık.10135
  • Giriş : 04.05.2007 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, solda işbirliği için CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la görüşmeyi istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, DSP tarafından düzenlenen "Türk Hayvancılığının Sorunları ve Çözümleri Arama Toplantısı" öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, "DSP ile bütünleşmek istiyoruz, bunu talep ediyoruz" açıklamalarına, yazılı olarak "DSP'nin kapatılması dışında CHP çatısı altında seçime girmek dahil her türlü konuyu görüşmeye hazır olduklarını" belirten bir açıklamayla karşılık veren Sezer, Baykal'dan randevu istediklerini söyledi. Sezer, "Baykal'la görüşmek istiyorum" dedi.
DSP'Yİ KAPATMAYIZ
Milletin kavga değil uzlaşı istediğine dikkat çeken Sezer, "Bugün inatlaşma değil, uzlaşı günü. Halk uzlaşı istiyor" diye konuştu.
Baykal'ın, "kapatın gelin" önerisine de değinen Sezer, DSP'yi kapatmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirtirken, "Kapatın gelin denilirse bu diyalog değil, dayatma olur" dedi.
CHP ile ileriye dönük bir çalışma içinde olabileceklerini de ifade eden Sezer, önce "nişanlılık dönemi"nin yaşanılması gerektiğini söylerken, Rahşan Ecevit'e atfen yazılan haberlere de açıklık getirdi. Sezer, Rahşan Ecevit'le görüştüğünü ve Ecevit'in, Baykal'ın çağrısına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadığını söylediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious