Sezer'den birlik mesajı

Sezer'den birlik mesajı.12452
  • Giriş : 14.09.2008 / 15:14:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Bizi kutuplara ayırmaya çalışanlara karşı biriz ve bütünüz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezer, 727. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde yaptığı konuşmada,sorunları aşmak ve yapılması gereken birçok işi birlikte yapabilmek için bir ve bütün kalmak zorunda olunduğunu belirtti. Sezer, şöyle konuştu:

"Kutuplaşmak ve gerilmek değil, bir ve bütün kalmak zorundayız. Dünyanın en zengin, en derin kültürüne sahip bir milletiz. Bu zenginliğimiz, kültürel zenginliğimiz bazı kişilerce, kesimlerce ayrışmanın aracı gibi gösterilmeye çalışılıyor olabilir. Ama o zenginliğimiz aslında bizim önemli bir gücümüzdür. Hangi kökenden, hangi inanç gurubundan olursa olsun, bu topraklarda bu millet yüzlerce yıldır, Ertuğrul Gazi'den bu yana huzur içerisinde, barış içerisinde yaşadı. Bizi kutuplara ayırmaya çalışanlara karşı biriz ve bütünüz."

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da konuşmasında, "Önce ülkemizi terörden arındırmalı, birlikte kalkınmayı sağlamalı, korkularımızı yenerek ileriye doğru dev bir adım atmayı başarmalıyız. Ertuğrul Gazi ve Atatürk'ün bunu istediğine inanıyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*