Sezer'den bu kadar da olmaz dedirten çelişki

Sezer'den bu kadar da olmaz dedirten çelişki.7636
  • Giriş : 21.03.2008 / 13:40:00
  • Güncelleme : 21.03.2008 / 13:36:39

Zeki Sezer, kapatma davası ile ilgili düzenlemeye karşı çıktı. Selçuk'a gözaltıyı içine sindiremedi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CNN Türk'teki Ankara Kulisi programına konuk olan DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Murat Yetkin ve Fikret Bila'nın sorularını cevapladı.

DSP lideri Sezer gündeme ilişkin oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı.
Sezer'e göre şu anda devam eden bir dava ile ilgili anayasal düzenleme yapmak,hukuk devletine karşı bir darbe girişimi ve buna da hiç kimse müsaade etmez. Millet de müsaade etmez.

Bu durumu bu hale getirenin hükümet olduğunu iddia eden Sezer,MHP'nin, AK Parti'yi destekleyen adımlar atarak Türkiye'de sorunların sürmesine aracı olduğunu iddia ederek,geçmişten saygı duyduğum bir siyasetçi dediği MHP lideri Devlet Bahçeli'yi uyardı.

Zeki Sezer sözlerini şöyle sürdürdü: Başbakanımıza ve tüm milletimize sağduyulu olmak düşüyor. Derdi bu ülkeyi başka yerlere sürüklemek başbakanın.. Sayın Başbakan çağdaşlaşmaya karşı bir şahsiyet olarak çıkıyor karşımıza. Bunların ispatı ortadadır. Başbakan olmadan önceki söylemlerinde bunu açık olarak ifade etmiştir. Başbakan samimiyetini mahkemeye ispatlasın.

Çoğunluk yargı demokrasiden üstün değildir. Yüzde 47 oy almış bir kişi gidip adam öldürse ona haklıdır mı diyeceğiz. Demokrasi azınlığın da hakkının korunmasıdır.

Sezer'den çelişkinin böylesi denecek sözler:

"Devam eden bir yargı süreci varken Ergenekon davası ile ilgili gözaltılara dikket çekmek yargıya bir müdahaledir. AK Parti bunu yaparken diğer taraftan kendisi ile ilgili davada kendisini suçsuz görerek yargıya müdahale etmektedir.. Bu arada Ergenekon davası ile deneyimli gazeteci İlhan Selçuk'un gözaltına alınmasını içime sindiremiyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious