'Sezer'den duymadan inanmam'

  • Giriş : 13.12.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, gelecek nisan ayında seçim istediği yönündeki haberler için, "bunu kendisinden duymadan inanmam" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazı gazetelerin bugünkü sayısında, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e atfen yer alan, “Cumhurbaşkanı seçiminin yeni bir parlamentoyla yapılmasına” ilişkin haberleri hatırlatılması üzerine, Erdoğan, “Bu parlamento Cumhurbaşkanlığı seçimini zamanında yapacaktır. Genel seçim de zamanında yapılacaktır” dedi. Başbakan Erdoğan, bu iddiayı kendisinden duymadan inanmayacağının altını çizdi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçimi için anayasada amir hüküm bulunduğunu, bunu her isteyenin kendi görüşleri doğrultusunda kullanılamayacağını söyledi.

Piyasaları alt üst edecek bir adımı atmayacaklarını dile getiren Erdoğan, eski alışkanlıkların yeniden dönmesini isteyenler olduğunu ifade etti.

"DÜNYA MEDYASINI ÖRNEK ALIN"

Erdoğan, limanların Kıbrıs Rum Kesimi'ne açılması konunda çıkan haberler nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile aralarında bir sıkıntı olmadığını belirtti.

Dünya medyasında gazetecilerin piyasaları etkileyecek soru sormaktan kaçındığını söyleyen Erdoğan, Türk basın mensuplarının böyle davranması gerektiğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious