Sezer'den hükümete eleştiri

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Bursa'da yaptığı mitingde Başbakan Erdoğan'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DSP Bursa İl Teşkilatının Fomara Meydanı'nda düzenlediği mitinge katılan Sezer, AK Parti hükümetinin 4. yılını geride bıraktığını belirterek şunları söyledi: "Bu beceriksiz Başbakan ve onun hükümeti, seçimlerden önce vatandaşa, '3 yıl sabredin, 3 yıl sonra cebiniz para dolacak' demişti. Vatandaşın cebi para dolmadı, hükümet bilgisiz yanlış politikalarında, IMF politikalarında, işsizliği artıran yanlış politikalarda ısrar ediyor. Bu ısrarcılardan ülkeyi kurtaracağız."

"BUNLAR GERÇEK ENFLASYONUN GEREKTİRDİĞİ ZAMMI DA VERMİYORLAR"

Kendi dönemlerinde emekliye enflasyon oranında zam verildiğini savunan Sezer, şöyle devam etti: "Bunlar bugün bundan vazgeçtiler. Refah payı bir yana enflasyon rakamlarıyla da oynayarak, gerçek enflasyonun gerektirdiği zammı da vermiyorlar. Ama bazı yerlere bol keseden veriyorlar. Yatırım diye ortaya koydukları duble yolları bahane ederek yandaşlarına bol keseden para veriyorlar. YİMPAŞ gibi insanımızın inancını sömüren kuruluşlar aracılığıyla bu ülkenin bu toprağın insanları perişan ediliyor, YİMPAŞ'ın başındaki kişi bütün Avrupa'da aranıyor, bizim bakanlarımız da o aranan soyguncuyla aynı safta namaz için saf tutuyorlar, günah işliyorlar. Ama bu günahkarlardan da bu kötülerden de bu ülkeyi kurtarmak bizim boynumuzun borcu."

Tarım sektöründe hükümetin hiçbir iyileştirme yapamadığını savunan Sezer, "Hükümet, (AB, çiftçiyi desteklemiyor) diyerek çiftçiyi desteklememektedir. AB'ye gireceğiz diye Kıbrıs'tan vazgeçtiniz, vatandaşlarımızı alt kimliklere bölmeye çalışıyorsunuz, sözde Ermeni soykırımını kabul ediyorsunuz, ama çiftçi desteklenmezmiş. Bu vatandaşı kandıramazsın'' diye konuştu.

BAYKAL DA NASİBİNİ ALDI

Konuşmasında CHP lideri Baykal'a da yüklenen Sezer, Cumhurbaşkanlığı seçimini gündeme getirerek şöyle devam etti: "Başbakan Erdoğan aday olursa, buyrun 1 milyon kişi, Ankara'nın Kızılay'ına yürüyelim. Bakalım aday olmaya cesaret edebiliyor mu? CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, '500 bini ben getireyim, 500 bini sen' dedim. Ses çıkmadı. Erdoğan çıkarsa meydan sana kalır diye düşünüyorsan yanılırsın sayın Baykal."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious