Sezer'den Türk Standartlarına övgü

Sezer'den Türk Standartlarına övgü.4015
  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Sezer, Türk Standartları Enstitüsü'nün standartların tüm sektörlerde egemen kılınması çabalarını sürdüreceğine inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Dünyadaki ticaret payından daha çok yararlanmak isteyen ülkelerin üreticiyi toplam kalite ve verimlilik anlayışına yönlendiren bilimsel yöntemlerle saptanan standartları üretimde egemen kıldığını vurgulayan Sezer, "Mal ve hizmet üretiminde uluslarararası standartlara uyulması, ülkeleri dünya pazarlarıyla bütünleşme çabalarında güçlü kılmaktadır" dedi.

Sezer, standartlara ve toplam kalite anlayışına uygun üretim yapılmasının maliyetleri azalttığını, tüketiciye kaliteli mal ve hizmet sunulmasını sağladığını, ürünlerin rekabet gücünü artırdığını, tüketici haklarının korunmasına ve toplumsal gönencin yükselmesine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Dünyadaki gelişmelere koşut kalkınma çabalarını sürdüren ve rekabet gücünü artıran Türkiye'nin bölgesindeki önemli ekonomik aktörlerden birisi durumuna geldiğini bildiren Sezer, şöyle devam etti:
"Bugün Türk ürünlerinin dünya pazarlarında kabul görmesinden hepimiz gurur duyuyoruz. Bunda uluslararası standartları yakalama ve dünya ölçeğinde üretim yapma anlayışının benimsenmesinin payı büyüktür. Bu alanda Türk Standartları Enstitüsü de önemli sorumluluklar üstlenmiştir. Çağdaş dünyayla bütünleşme kararlılığında olan bir ülke için standartların belirlenmesinde bilimsel yöntemlerden başka ölçüt kabul edilemeyceği gerçeği de asla gözden uzak tutulmamalıdır."


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious