Sezer'den üstü kapalı istifa çağrısı

Sezer'den üstü kapalı istifa çağrısı.8571
  • Giriş : 22.10.2008 / 17:08:00

Sezer, ''Koskoca Türkiye, Irak sınırını koruyamıyorsa o hükümet 1 dakika bile durmamalı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zeki Sezer, Narlıdere DSP Teşkilatının yeni binasının açılışına katıldı. Burada vatandaşlara seslenen Sezer, halkın ekonomik sorunlarının her geçen gün arttığını ve Türkiye'nin, OECD raporlarına göre Meksika ile dünyada sosyal adaletin en bozuk ülkesi olduğunu ileri sürdü.

Dünyada sosyal adaletin sağlandığı ülkelerin başında Danimarka, İsveç ve Avusturya'nın geldiğini kaydeden Sezer, şunları söyledi:

''Her üçü de yıllardır orta sol, demokratik sol, sosyal demokrat olarak adlandırılan hükümetler tarafından yönetiliyor. Onun için sosyal adalet yerli yerinde. Türkiye'de sosyal adaleti zenginlikte gerçekleştirmenin yolu, programı, adresi belli. DSP çözümün adresi.''

Türkiye'nin dünyadaki ekonomik krize 50 milyar doları bulan cari açıkla yakalandığını belirten Sezer, ''50 milyar dolar cari açık kaldırılabilir bir rakam değildir. Bu kadar cari açığı olan ülkeler kendi kararlarını kendileri veremezler. Ekonomik bağımsızlığı gibi ülkenin milli bağımsızlığı, ulusal bağımsızlığı da tehdit altına girer. Başbakan '2002'de neredeydik nereye geldik, Türkiye'yi nereden nereye getirdik' diyor. Ülkeyi batırma noktasına getirdiler'' dedi.

Terörün her geçen gün azgınlaşarak can yakmaya devam ettiğini kaydeden Zeki Sezer, terör örgütünün Irak'ın kuzeyinden beslendiğini Hükümetin ise gerekli tedbirleri almadığını savundu. Türkiye'nin sınırlarının, ancak Türkiye tarafından korunacağını kaydeden Sezer, ''Koskoca Türkiye, Irak sınırını koruyamıyorsa, o hükümet iş başında 1 dakika bile durmamalı. Bülent Ecevit başbakanken, demokratik sol iktidarken, Irak'tan Türkiye'ye bölücü terör gelebilir miydi? Gelemezdi. Çünkü biz Kıbrıs'a nasıl gerektiğinde gidebilmişsek, Irak'ın kuzeyine de gidip güvenlik şeridi oluşturabilmiştik'' dedi.

Hükümetin, Irak'ın kuzeyindeki ''klan yönetimlerin'' tedbir alması için beklediğini kaydeden Zeki Sezer, ''Hükümet, sen çok beklersin, ama bu milletin bekleyecek takadı kalmadı. Bu işe 'Dur' demezsen, millet sana çok kısa zamanda 'Git' diyecek'' şeklinde konuştu.

Kürt-Türk, Alevi-Sünni, başını örten-örtmeyen olarak ülkenin kamplara bölünmeye çalışıldığını kaydeden Sezer, bunlara geçit vermeyeceklerini söyledi.

Partisinin Narlıdere Teşkilatını da yeni binası nedeniyle tebrik eden Sezer, ''Başka bazı partilerin teşkilatlarında ne yapılır bilemem. İş takibi mi, rant paylaşımı mı, ama DSP örgütlerinin güvercin evlerinde ülke sorunlarına çözümler üretilir. Sizler de burada bunu yapacaksınız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*