Sezer'den vetolu yasalara onay

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce veto ettiği gelir vergisi ve sağlık birimleriyle ilgili yasaları onaylayarak Başbakanlığa gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, daha önce veto ettiği Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu'nu ve bu kanun gibi veto gerekçelerine uygun olarak Meclis'te yeniden düzenlenen kamu sağlık birimleriyle ilgili yasayı onaylayarak Başbakanlığa gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Cumhurbaşkanı Sezer'in, Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u ve kamu sağlık birimleriyle ilgili yasayı onaylayarak, Resmi Gazete'de yayınlanması için Başbakanlığa gönderdiğini bildirdi.

Sezer, Türkiye'de yabancı doktorların çalışabilmesini ve anestezi teknisyeninin anestezi uzmanı gibi görev alabilmesini de düzenleyen sağlık yasasını 2 Mart'ta veto etmişti. Meclis'te veto gerekçeleri dikkate alınarak, ilgili maddelerin çıkarılmasıyla yeniden kabul edilen yasa, Sezer tarafından onaylandı.

Sezer, Gelir Vergisi Yasası'nda değişiklik yapan yasayı da tekrar görüşülmesi için TBMM'ye göndermişti. Bu yasa da vetolu maddeler çıkartılarak, Meclis'te kabul edilmişti.

ŞİLİ VE ETİYOPYA İLE İŞBİRLİĞİ

Cumhurbaşkanı Sezer, Türkiye'nin Şili ile askeri, teknik ve bilimsel alanda, Etiyopya ile de kültür, eğitim, bilim, basın-yayın ve gençlik alanında işbirliği yapmasıyla ilgili yasaları onayladı.

Sezer ayrıca, Deniz Emniyet Komitesi'nin 82'nci Oturumunun İstanbul'da yapılması ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ile işbirliği halinde Temsilciler Konferansı düzenlenmesiyle ilgili yasaları da onaylayarak Başbakanlığa gönderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious