Sezer'e bir dönem daha kal ricası

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, tüketicilerin sorunlarını dinlemeyi beklediği görüşmede ilginç bir istekle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Sezer, Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Dernek yönetiminde görev yapan aynı zamanda Sarar İlköğretim Okulu'nda öğretmen olan Nursel Yıldız Sezer'e öğrencilerinin, kendisinin bir dönem daha görev yapması yönündeki isteğini aktardı. Sezer'in de "Böyle bir şey olmaz" diyerek anayasal kuralı anımsattığı belirtildi.

Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeniyle Çakar ve bereberindeki dernek yöneticileri dün Sezer'le görüştü. Tüketici Hakları Derneği Sezer'e "Tüketicilerin Acil Durum Raporu" başlıklı çalışmasını sundu. Raporda yer alan bazı önemli noktaları Sezer'e aktaran Çakar'ın, tüketicilerin en önemli sorunları arasında gıda, su, elektrik, telefon, ulaşım, doğalgaz, kömür gibi yakıtlardan alınan yüksek KDV'yi saydığı öğrenildi. Çakar piyasa gözetim ve denetiminin artmasını isterken, Sezer'in tüketicilerin daha bilinçli olması gerektiğini ifade ettiği belirtildi.

Görüşmede önümüzdeki ay gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimi de gündeme geldi. Dernek yönetiminde yer alan Yıldız, Sezer'e, "Öğrencilerimizin size sevgi ve saygılarını getirdim. Bir dönem daha cumhurbaşkanlığı yapmanızı çok istiyorlar" dedi.

Sezer'in bu istek üzerine böyle bir şeyin olmayacağını söylediği öğrenildi. Yıldız, Milliyet'in konuya ilişkin sorusu üzerine, Sezer'in, TBMM'nin cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağını, kendisinin de meclisin kararına saygı duyduğunu söylediğini öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious