Sezer'e göre operasyon başarılıydı ama...

Sezer'e göre operasyon başarılıydı ama....9630
  • Giriş : 22.12.2007 / 18:05:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, "Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarına yönelik operasyonun askeri açıdan başarılı olduğunu, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bush'a soracağım, diplomasi yapıyorum' diyerek zaman kaybına neden olduğunu" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ödemiş İlçe teşkilatı binasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sezer "The Economist" dergisinde yer alan ve Türk basınına da yansıyan ABD Başkanı George Bush ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan görüşmesiyle ilgili iddialara da değindi.

Sezer, ABD'nin Türkiye'nin Irak'taki terör örgütü kamplarına yönelik operasyonuna, Barzani yönetiminin muhatap alınıp tanınması ve sınırsız af çıkarılması şartıyla izin verdiğini savundu.

Türk ordusunun her zaman üzerine düşeni yaptığını ve yapmaya da hazır olduğunu kaydeden Sezer, şöyle dedi:

"Ancak siyaseten doğru duruş sergilenemedi. Teskere çıktıktan 2 ay sonra askere Kandil'e gitme izni verildi. Operasyon askeri açıdan son derece başarılıydı, ama kimse kusura bakmasın orada kimseyi bulamadılar. 'Bush'a soracağım, diploması yapacağım' diyerek geç kalındı. Türkiye, başkalarından medet ummak yerine kendi dinamiklerine güvenerek terör sorununu çözebilir."

DSP'nin büyük bir ivmeyle güçlendiğini kaydeden Sezer, "DSP'nin güçlenmesi, Türkiye'de halkın güçlenmesidir. Türkiye'nin de dünyada güçlenmesidir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious