Sezer'i kızdıracak davetiye

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Türban tartışmalarının yoğunlaştığı bir dönemde Anayasa Mahkemesi, 45'inci kuruluş yıldönümü resepsiyonu için Erdoğan'a eşli davetiye gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, 25 Nisan Çarşamba akşamı saat 19.00'da Sheraton Oteli'ndeki resepsiyona eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılmayı programına aldı.

Kamusal alan tartışmalarına rağmen Anayasa Mahkemesi bundan önceki etkinliklerinde de "Bu tür törenler, kutlamalar yargısal faaliyet değildir. Yargısal faaliyetler mahkeme salonunda yapılıyor" yaklaşımıyla türban kriteriyle "eşli-eşsiz davetiye" ayrımı yapmıyor ve konukların tümüne eşli davetiye gönderiyordu.

NİKÂH ŞAHİDİ

Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın Doğan Yayıncılık İcra Kurulu Başkanı Hanzade Doğan'ın nikâh şahidi olacağı öğrenildi. Hanzade Doğan, Osman Boyner ile 28 Nisan 2006 Cumartesi gecesi İstanbul Hilton'da evlenecek. Çift, düğün için üç farklı davetiye bastırdı. Cumartesi günkü nikah töreni dışında, 25 Nisan Çarşamba akşamı Hanzade Doğan için kına gecesi yapılacak. Kına gecesi, Hanzade Doğan'ın ablası Vuslat Doğan Sabancı'nın kayınvalidesi Hayırlı Sabancı'nın Kandilli'deki Adile Sultan Yalısı'nda olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious