Sezer'in Baykal tavrı

Sezer'in Baykal tavrı.12452
  • Giriş : 29.04.2008 / 14:31:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı, "Oylarımızı biz koruduk tavrı varsa, bundan sonrasını ona göre değerlendiririz. Sayın Baykal, bunu düşünsün" sözleri ile uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DSP lideri Sezer, Sheraton Oteli'nde düzenlenen Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) 'Fotoğraflarla Türk Basını 2007' yarışmasının ödül törenine katıldı.

Sezer, burada Cihan'a yaptığı açıklamada, CHP Olağan Kurultayı'nda Deniz Baykal'ın, partinin 1994'te aldığı yüzde 4,7 oy oranını yüzde 20'lerin üstüne çıkardıklarını söylediği açıklamasında, son seçimlerde DSP ile oluşturdukları ittifaktan bahsetmemesini değerlendirdi.

"SİYASET TÜRKİYE'DE MESLEK HALİNE GELMİŞ, KİRLENMİŞ"

Bu konu hakkında çok konuşmak istemediğini vurgulayan Sezer, "CHP ile kavga etmek de istemiyorum. Ama 22 Temmuz seçimlerinde bütün oylar bizimdir, oyumuzu koruduk demenin de haklı ve doğru olduğunu düşünmüyorum. Eğer öyle ise o zaman bundan sonraki davranışlarımızı ona göre değerlendiririz. Sayın Baykal'ın ve CHP'nin bu konuyu düşünmesi lazım" dedi.

Baykal'a kırıldınız mı ? Sorusu üzerine ise Sezer, "Bunlara girmeyelim. Siyaset ne yazık ki çok acımasız. Siyaset Türkiye'de biraz da meslek haline gelmiş, kirlenmiş. Biz yolumuza Hac'ca giden karınca misali devam ediyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious