Sezer'in emeklilik hayalleri

  • Giriş : 27.08.2006 / 00:00:00

Sezer'in emeklilik planı: "Kendimi unutturacağım Görevimi yapmış olmanın iç huzurunu taşıyorum."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'Ben görevimi yaptım'

Lübnan'a askere karşı çıkması tartışma yaratan Sezer, Org. Özkök'ün "Kendimi 2 yıl unutturacağım" sözü için de şöyle dedi: Ölünceye kadar kendimi unutturacağım. Görevimi yaptım, huzurluyum.

Sezer'in hayali

Sezer'in emeklilik planı: Kendimi unutturacağım Görevimi yapmış olmanın iç huzurunu taşıyorum.

Kendisini unutturacak

Lübnan'a asker gönderme konusundaki sert çıkışıyla dikkat çeken Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in emeklilik planı da hayli ilginç. 30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün, "İki yıl kendimi unutturacağım" ifadesinin aksine Sezer, emekli olunca, "ölünceye kadar" kendini unutturma niyetinde.

Basına espriler yaptı

Sezer, Kara Kuvvetleri Komutanlığı görev devir teslim töreninin ardından verilen resepsiyonda TAKVİM'in sorularına keyifli yanıtlar verdi. Bugüne kadar basına karşı "ketum" olan Sezer'in, "Başka sorunuz var mı? Sorun" diye yeni soru beklemesi ilginçti. Sezer'e, "Sizi bir daha böyle ne zaman göreceğiz?" diye soru yönelttiğimde, "30 Ağustos'ta. Ondan sonra bir yıl daha beklemek zorundasınız. Tabi beni bir yıl sonunda nerede bulursanız" oldu. "Peki sizi nerede bulabileceğiz?" Sezer'in yanıtı da gayet basit, "bilemem." "İki yıl kendinizi unutturacak mısınız?" sorusuna Sezer, "Hayır, ne iki yılı. Ben ölünceye kadar unutturacağım kendimi" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious