'Sezer'in sözleri şık olmadı'

  • Giriş : 13.12.2006 / 00:00:00

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, Cumhurbaşkanı Sezer’in “erken seçim” değerlendirmesini şık bulmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, “erken seçim” değerlendirmesini şık bulmadığını ve siyasi eleştirinin dozunu aştığını söyledi. “cumhurbaşkanını halk seçsin” diyenlere sitem eden Kuzu, “4 yıl önce ben teklif ettim hiç kimse destek vermedi” yorumunu yaptı.

Kuzu, ANKA’ya yaptığı değerlendirmede, son günlerde cumhurbaşkanlığı tartışmalarının genel seçimlere yakın bir zamanda yapılmasını şık bulmadığını belirtti.

CUMHURBAŞKANINI HALK SEÇSİN

Artık bu tartışmaların bir faydası olmayacağını söyleyen Kuzu, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanını AKP’ye seçtirmemenin yolları bunlar. Artık AKP’nin gündemine girdi. Cumhurbaşkanını bu Meclis seçecek. Çok geç kalındı. 4 yıl önce gelin bu sistemi değiştirelim. seçim sisteminde değişiklik yapalım. Cumhurbaşkanını halk seçsin dediğimde; ne muhalefet, ne köşe yazarları bana destek vermedi. Şimdi seçime kısa bir süre kalmış. Bu saatten seçim sistemi değişmez. Kusura bakmasınlar çok geç kaldılar. İmkan olsa yine derim gelin anlaşalım cumhurbaşkanını halk seçsin.”

ŞIK DEĞİL

Kuzu, Cumhurbaşkanı Sezer’in, son günlerde siyasi eleştirilerinin dozunu kaçırdığını belirterek, Meclis’in yetkilerini tartışmanın doğru olmadığını, ilk icraatıyla son icraatı arasında bir fark bulunmadığına dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti; “Her kes bütün eleştirilerinde çok geç kaldı. Cumhurbaşkanının böyle açıklamalar yapması çok şık değil. Tarafsız bir kuruma yakışmaz.”Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious