Sezer'nin muhalefet ile zirvesinden sızan ilginç detaylar!

Sezer'nin muhalefet ile zirvesinden sızan ilginç detaylar! .9998
  • Giriş : 02.08.2007 / 09:16:00

Cumhurbaşkanı Sezer'in, AKP'nin aldığı oy oranını "beklemediğini" dile getirdiği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ayrı ayrı kabul ederek Meclis'e girmelerinden dolayı kutladı. Sezer'in, AKP'nin aldığı oy oranını "beklemediğini" dile getirdiği öğrenildi.

Sezer - Bahçeli görüşmesinde 22 Temmuz genel seçimi öncesi ve sonrasındaki süreçle cumhurbaşkanlığı seçimi gündeme geldi. Sezer, TBMM'ye girme başarısı gösteren MHP'ye başarı dileklerini iletirken, muhalefet olarak onlara Meclis'te önemli sorumluluk ve görev düştüğünü söyledi.

Seçim sonuçlarına ilişkin kısa bir değerlendirme yapan ve halkın iradesine saygı duyulması gerektiğini dile getiren Sezer, AKP'nin aldığı sonucu beklemediğini de ifade etti.

"Evime ne zaman dönerim"

Sezer, liderleri dinledikten sonra bir düşünce belirtmeden "Artık evime gidip dinlenmek istiyorum" dedi. Nezaket kuralları içinde geçen görüşmelerde Sezer'in Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin krize dönüşmeden tamamlanması temennisini ilettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci Anayasa Mahkemesi'nin 367 kararı nedeniyle kilitlendiği için Sezer'in görev süresi de 3 aya yakın uzamış ve en uzun görev yapan cumhurbaşkanlarından biri olmuştu. Sezer, 22 Temmuz seçimlerinin hemen ardından Başbakan Tayyip Erdoğan'ı Köşk'te kabul etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious