Sezer'den bayram mesajı!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Sezer, KKTC Cumhurbaşkanı Talat'a kutlama mesajı gönderdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kıbrıs Barış Harekatı'nın otuzikinci yıldönümü nedeniyle KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a gönderdiği mesajda, "Bundan sonra da Kıbrıs Türk halkının dayanışma içinde haklı savaşımını sürdüreceğine inanıyorum" ifadelerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Kıbrıs Barış Harekatı'nın otuzikinci yıldönümü nedeniyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a bir kutlama mesajı gönderdi. Düzenlenen törenlere Cumhurbaşkanı Sezer'i temsilen katılan Cumhurbaşkanlığı Savunma Başdanışmanı Nezihi Çakar tarafından iletilen mesajda, "Kıbrıs Türkünün barış ve özgürlük ortamına kavuştuğu 20 Temmuz 1974 Barış Harekatının otuz ikinci yıldönümünde, Türk Ulusu ve kendi adıma Sizin ve Kıbrıslı Türk Halkı'nın Barış ve Özgürlük Bayramını içtenlikle kutlarım" denildi.

Sezer mesajında; barış harekatının Ada'ya huzur ve istikrar getirdiğini kaydederek, "Türkiye, Kıbrıs Türk Halkı'nın varolma savaşımını desteklemeye, gönenç ve mutluluğu için üzerine düşeni yapmaya ve anlaşmalardan kaynaklanan, tarihsel hak ve yükümlülüklerine sahip çıkmayı sürdürecektir." dedi.

Kıbrıs Türk halkının 1974 yılından bu yana özgürce yaşama konusundaki kararlılığını en güçlü biçimde dünyaya kanıtladığını, karşı karşıya bırakıldığı tüm kısıtlamalara karşın yılmadan savaşımını sürdürdüğünü belirten Sezer, şu ifadelere yer verdi: "Bu savaşımın başarısında Kıbrıs Türk Halkı'nın inanç ve gönül birliği içinde hareket etmesi en önemli etken olmuştur. Bundan sonra da Kıbrıs Türk Halkı'nın dayanışma içinde haklı savaşımını sürdüreceğine inanıyorum.

Kıbrıs Türkü, Türkiye'nin güvencesi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin çatısı altında geleceğe güven içinde yürümektedir. Demokratik yönetimi, çoğulcu yapısı ve çağdaş eğitim kurumlarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ada'da barış, istikrar ve huzurun güvencesi durumundadır. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ekonomik ve toplumsal yönden gelişmesi için gereken çabaları göstermeyi aynı kararlılıkla sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ulusal davamız uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükran ve saygıyla anar, Size ve Kıbrıs Türk Halkı'na esenlik ve mutluluklar dilerim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious