Sezer'den hükümete eleştiri

Sezer'den hükümete eleştiri.10135
  • Giriş : 24.07.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, hükümetin, halk kesimlerinin yaşam düzeyini düşürerek ekonominin düzeleceği saplantısı içinde olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Başkanı Sezer, Türkiye'de çağdaş sendikal hakların sağlanmasının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sezer, toplu iş sözleşmesi ve grev haklarını da içeren sendikal hakların, DSP'nin eski Genel Başkanı Bülent Ecevit'in Çalışma Bakanlığı döneminde, onun öncülüğü ve çabalarıyla sağlandığını belirtti.

Sezer mesajında, DSP'nin öncülüğündeki 57. hükümet döneminde de Türkiye'de ilk kez iş güvencesi ve işsizlik sigortasının yaşama geçirildiği ve kamu çalışanlarının sendikal haklarının yasal güvenceye kavuşturulduğunu hatırlattı. Sezer, "Ancak, bugün ülkemizde çalışanların hakları geriye götürülmekte, hatta bazıları geri alınmaktadır. Hükümet halkın yaşam düzeyini düşürerek ekonominin düzeleceği gibi temelsiz ve haksız bir saplantı içindedir." dedi.

İktidarın sendika seçimi konusunda çalışanlara baskı uygulamaktan çekinmediğini ve sendika seçme özgürlüğünü açıkça ihlal ettiğini ileri süren Sezer, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası ile çalışanlara ve emeklilere yeni ve ağır bir darbe vurulduğunu ve bir çok çalışan için emeklilik hakkının kalktığını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious