Sezgin: 'Liderler dalgalı denizde belli olur'

Sezgin: 'Liderler dalgalı denizde belli olur'.8813
  • Giriş : 17.05.2008 / 22:35:00

Galatasaray Kulübü Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, sezon içinde yaşadıkları iki önemli krizi çok iyi yönettiklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Televizyonu'na şampiyonluğu değerlendiren Sezgin'in açıklamaları kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Şampiyon tamamladıkları 2007-2008 sezonunda iki önemli kriz yaşadıklarını ifade eden Sezgin, şunları söyledi:

''Biri Beşiktaş karşılaşması öncesi kadro dışı bırakılma olayı, ikincisi Feldkamp'ın istifası olayı. İki olayda da kriz vardı. Ve bu kriz çok iyi yönetildi. Bunun altını çizmek lazım. Çünkü bu olay başka yerlerde başka boyutlara gidebilir. Biz gerek kamuoyuna, gerek futbolcularımıza bu kararın sadece bu maç için olduğunu ve hocanın kararı olduğunu söyledik. Hocayla da yaptığımız görüşmeler var. Ama bunlar bizde kalsın. Sözün özü kriz iyi yönetildi.''

Sezgin, açıklamaları sırasında, sarı-kırmızılı ekip için, ''Liderler dalgalı denizde belli olur. Galatasaray onun için lider'' ifadesini kullandı.

Ligde son 6 haftayı dolu dolu yaşadıklarını, elde edilen şampiyonlukta bütün personelin payı olduğunu ifade eden Sezgin, ''Bu bir zincirdir. Bu zincirin en önemli halkası da özellikle son maçlarda aslan gibi mücadele eden futbolcu kardeşlerim. Onlar her tülü güzelliğe layık. Her türlü övgüyü hak ediyor. Onları yürekten kutluyorum. Alınlarından öpüyorum. Analarının ak sütü gibi helal bir şampiyonluk oldu'' şeklinde konuştu.


''GURUR DUYMAK LAZIM...''

Galatasaray'ın yabancı oyuncusuz oynamasıyla ilgili yapılan eleştirileri hatırlatan Sezgin, Türk oyuncularla ligi şampiyon bitirmelerinin gurur duyulacak bir durum olduğunu kaydetti.

8 futbolcularının (A), 3 oyuncularının da Ümit milli takımda forma giydiğini anlatan Sezgin, ''Galatasaray yabancısız oynuyor diyorlar. Onbir Türk ile ligi bitirdi. Bundan bir kere gurur duymak lazım'' dedi.


''SAKATLIKTAN ÇOK ÇEKTİK''

Sezgin, sezon boyunca sakatlıklardan çok çektiklerini belirtti.

Ankaragücü'nü deplasmanda 4-0 yendikleri maçı örnek gösteren Sezgin, şöyle konuştu:

''Sakatlıktan çok çektik. Hani (Hiçbir şeyden çekmedi nasırdan çektiği kadar) derler ya onun gibi. Ankaragücü maçını unutamam. O maça 11 oyuncumuzu İstanbul'da bırakarak gitmiştik. PAF takımdan iki oyuncu almıştık. O gün 4-0 galip geldik. O gün çok kritik maçtı. Hedeften bile uzaklaşabilirdik. Ama o gün oyuncularımız ayrı bir mesaj verdi. Her türlü koşulda bile bu takımın bir yere gideceğini dünya aleme gösterdiler. O yüzden olumsuzluğun boyutu ne olursa olsun ben hiçbir zaman olumsuz düşünmedim, umutsuzluğa kapılmadım.''


''ŞARTLARDA ANLAŞMA OLURSA''

Ligin ikinci yarısında Emre Güngör'ün performansından dolayı fazla şans bulamayan Song ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Sezgin, ''Song ile bir görüşme yaptık. Galatasaray kriterleri belli, ekonomik şartları belli. Bu şartlarda anlaşma olursa, 1 yıl daha Galatasaray'da kalacak'' yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a kiralık verdikleri Aydın'ın gelişimini memnuniyetle izlediğini bildiren Sezgin, ''Sakatlıktan kurtulmuş. Umarım yeni sezonda bize de katkıda bulunacak. Çünkü yeni sezonda kadromuzda görmek istiyoruz'' dedi.


''FUTBOLCUNUN DÜŞÜNCELERİNE SAYGI''

Bazı futbolcular için kulübe gelen tekliflerin olup olmadığı ile ilgili bir soruya Sezgin şu yanıtı verdi:

''Gelen teklif yok. Şunu söyleyeyim. Eğer futbolcunun Avrupa'da oynama zamanı geldiyse, ona yardımcı oluruz. Ama bence Arda'ya da Mehmet Topal'a da Servet'e de biraz daha beklemelerini tavsiye etmek çok daha doğru. Gelirse değerlendiririz. Eğer onların çıkarına, Galatasaray'ın çıkarına bir olay ise hep birlikte karar vereceğiz. Futbolcu transferini esir ticareti olarak görmemek lazım. Futbolcunun düşüncelerine saygı göstermek lazım.''

Sezgin, Hakan Şükür ile görüşmelere en kısa zamanda başlayacaklarını da bildirdi.

Feldkamp gittikten sonra son 6 haftada, görev verilen teknik kadroyla birlikte hareket ederek kadroyu nasıl yaptıkları sorulan Sezgin, ''Ben onlara ağabeylik yaptım. Hep beraber toplanıyorduk, düşüncelerini söylüyorlardı. Orada kadroyu oluşturuyorduk'' dedi.

Teknik direktör konusunda çalışmalarının sürdüğünü anlatan Sezgin, Louis Van Gaal ile de görüşmelerinin olduğunu belirterek, ''Ama şu anda gerçekleşen bir durum yok. Olacağını da zannetmiyorum'' diye konuştu.


''25 HAZİRAN'DA FLORYA'DA''

Adnan Sezgin, yeni sezon hazırlıkları için 25 Haziran Çarşamba günü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde toplanacaklarını bildirdi.

Sezgin, 10 Temmuz-26 Temmuz tarihleri arasında Almanya'da kamp yapacaklarını, görüşme halinde oldukları bir çok organizasyon bulunduğunu, ikinci bir turnuvaya katılma durumunun da olabileceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious