SGK çok iddialı geliyor

SGK çok iddialı geliyor.10933
  • Giriş : 11.10.2008 / 17:14:00

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili Fatih Acar, 2-3 yıl içinde SGK'yi Türkiye'nin en önemli kurumu yapma konusunda herhangi bir tereddütleri olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Acar, Korel Otel'de düzenlenen ''SGK Stratejik Planlama Toplantısı''nın açılışında yaptığı konuşmada, SGK'nın sahip olduğu bütçe, bünyesindeki personel ve kapsadığı 70 milyon kişiyle Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri olduğunu vurguladı.

SGK'da görev yapmanın diğer kurumlarda çalışmaktan daha fazla sorumluluk gerektirdiğini dile getiren Acar, kurumda görev alanların çok daha duyarlı ve sorumlu olmaları gerektiğini ifade etti.

Acar, yapılacak toplantı sonunda kurumun 2010-2014 yıllarını kapsayan stratejik planı hazırlayacaklarını bildirdi.

Etkin, verimli çalışan, şeffaf ve örnek gösterilen bir kurum yaratma hedefinde olduklarını belirten Acar, kurum çalışmalarında da vatandaş odaklı, mükellef memnuniyetini esas alan bir yapı oluşturmak istediklerini kaydetti.

Acar, bugün başladıkları noktanın çok daha ilerisinde olduklarına işaret ederek, ''Ama daha alınacak çok yolumuz var. 2-3 yıl içinde bu kurumu Türkiye'nin en önemli kurumu yapma konusunda herhangi bir tereddütümüz yok, inancımız tam'' dedi.

Yapılacak işlerin başarısında stratejik planlamanın çok önemli olduğunu söyleyen Acar, çalışmaları sonucunda kurumun vizyonu, misyonu, amaç ve hedefleri, stratejileri ile bu doğrultudaki faaliyet ve projelerinin şekillendirileceğini bildirdi. Acar, hazırlayacakları stratejik planlamayı 31 Ocak 2009'a kadar Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'na ileteceklerini bildirdi.

Fatih Acar, 3 yıllık zaman dilimi içerisinde ideal, herkesin örnek aldığı, en iyi üniversitelerden mezun olmuş öğrencilerin çalışmak istediği, hizmet alan herkesin memnun olduğu, çalışanların modern imkanlarla faaliyet gösterdiği bir kurum oluşturmayı öngördüklerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*