SGK eczanelerle tek tek anlaşacak

SGK eczanelerle tek tek anlaşacak.13325
  • Giriş : 19.01.2009 / 11:49:00

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili Fatih Acar, eğer bugün Türk Eczacıları Birliği ile protokol imzalanmazsa yarından itibaren eczacılarla teker teker üç yıl süreli e-sözleşme imzalayacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili Fatih Acar, eğer bugün Türk Eczacıları Birliği (TEB) ile ''ilaç alım protokolü'' imzalanmazsa yarından itibaren elektronik ortamda eczacılarla tek tek sözleşme imzalamaya başlayacaklarını bildirdi.

Acar, SGK'da düzenlediği basın toplantısında, TEB ile eczacıların sorunları konusunda birçok kez görüştüklerini dile getirdi. Son olarak geçen hafta çarşamba günü bir araya geldikleri toplantıda büyük ölçüde uzlaşma sağladıklarını ve cumartesi günü protokolü imzalamaya karar verdiklerini anlatan Acar, buna karşılık TEB'in her defasında süreci uzatmak için çalıştığını savundu.

Fatih Acar, üzerinde anlaşmış olmalarına rağmen cumartesi günü protokol imzalanmadığını, bugün de imzalanmazsa yarın saat 08.30'dan itibaren SGK'nın internet sitesine konulacak ''e-sözleşme'' ile eczacılarla tek tek 3 yıl süreli sözleşme imzalayacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*