SGK hastaneleri denetleyecek

SGK hastaneleri denetleyecek.10933
  • Giriş : 27.08.2008 / 10:56:00

SGK Antalya Müdürü Selim Erol, sağlıkta yolsuzlukların önlenmesi ve kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını sağlamak amacıyla Antalya, Burdur ve Isparta'da kamu ve özel hastaneler ile sağlık merkezlerinin denetleneceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SGK Antalya İl Müdürü Selim Erol yaptığı açıklamada, Antalya, Burdur ve Isparta'da 3 üniversite, 36 devlet hastanesi, 80 özel hastane ve özel sağlık merkezi ile 1300 eczane ve optik işletmesine hizmet verdiklerini belirtti.

Antalya'da yılda 12 milyon reçete yazıldığını, bir reçetenin maliyetinin ortalama 42 YTL olduğunu ifade eden Erol, sağlıkta yolsuzlukları önlemek ve kaliteli hizmet verilmesini sağlamak için hastaneler ve özel sağlık merkezleri ile özel hastanelerin denetleneceğini, bunun için beş ekip oluşturduklarını kaydetti.

Kurumsal Bazlı Sağlık Uygulaması Tebliği ve Medula sistemleriyle sağlık faturalarının denetleneceğini anlatan Erol, şu bilgileri verdi:

''Bu denetlemelerde, yatırmadığı halde hastanın yatmış gibi gösterilmesi, sağlık kuruluşlarının teknolojik alt yapısına göre hastaların tedavi edilip edilmediği takip edilecek. Özel hastaneler ve sağlık merkezleri A'dan Z'ye denetlenecek. Şu anda 40 denetim elemanımız var. Bu artırılacak. 30 doktor ve 30 eczacımız da reçeteleri inceleyecek.''

-''VATANDAŞLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ''-

Sağlıkta yolsuzluk ve suistimallerle mücadelede kurumun tek başına başarılı olamayacağını belirten SGK İl Müdürü Erol, vatandaşlardan da destek istedi. Erol, ''Vatandaşlarımız hastane, özel sağlık merkezleri, özel hastaneler ile eczane ve optikçilerde yaşadıkları durumları kuruma bildirsin. Hak edilmeden ve hizmet verilmeden ödenen her kuruş, sonuçta vatandaşın cebinden çıkıyor. Sağlıkta yolsuzluk ve suistimallerin önlenmesinde vatandaşların da büyük katkısı olacaktır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*