SGK'nın ne yaptığını anlayamıyoruz

SGK'nın ne yaptığını anlayamıyoruz.13485
  • Giriş : 19.01.2009 / 15:27:00

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumuiel tırmanan ilaç krizini değerlendirmek için bir toplantı düzenledi ve bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çolak açıklamasında bunlara değindi:

Yaşanılan sıkıntılar bugüne kadar eczacıların sinesinde kaldı dışarı yansıtılmadı. Ama artık bıçak kemiğe dayandı. Yapmış olduğumuz mesleğin hakkını vermeye çalışıyoruz...

Sizlerle biz çok detayı tartışmadık hergün yeni şeylerle karşılaştık. Süreç sürerken SGK kendine göre açıklamalarda bulundu. Uzlaşmadan herkes yana ama bir uzlaşma isteniyorsa karşılıklı oturup uzlaşılır ama SGK böyle bir yöntemi benimsemedi. Kendi sitesinde ve farklı yerlerde açıklamalar yaptı. Normal prosedür olarak SGK ile Bakanlığa gidilecekti. Teknik heyet görüşülmüştü. Daha sonra bamnbaşka bir protokol çıktı. SGK e-posta yoluyla yeni taslak olarak yeniden gönderildi.

Çarşamba günü oturup bir protokol imzlama ile ilgili alınan bir karar yoktur... Sayın Bakan gittiği zaman biz birlikte görüşür birlikte netleştiririz demişti. Biz SGK'nın ne yaptığını anlayamıyoruz artık.

Bu tavırlarımız siyaset yaptığımız gibi yansıtılıyor. Bizim siyasi tavrımız yoktur olamaz da...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*