'Shake it up, şekerim' birinci

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

52'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Kenan Doğulu'nun 'Shake it up, şekerim' adlı şarkısı, internetteki oylamalarda birinci sırada yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'yi önümüzdeki hafta Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak 52'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Kenan Doğulu'nun 'Shake it up, şekerim' adlı şarkısı, internetteki oylamalarda birinci sırada yer alıyor.

'Esctoday.com' internet sitesinde bu yıl Eurovision'da yarışacak şarkılar için devam eden oylamalarda, 'Shake it up, şekerim' hem 'yarışmayı kazanması beklenen', hem de 'en favori şarkI' kategorisinde birinci sırada bulunuyor.

Yarışmayı kazanması beklenen şarkı kategorisinde 'Shake it up, şekerim'in yüzde 9.1, en favori şarkı kategorisinde ise yüzde 8.9 puanı var.

Helsinki'de yarı final ve finale katılacak toplam 42 şarkı için yapılan her iki oylamada, ikinci sırada Sırbistan, üçüncü sırada Malta, dördüncü sırada Kıbrıs Rum kesimi ve beşinci sırada İsveç'i temsil edecek şarkılar bulunuyor.

Kenan Doğulu Helsinki'ye gitti

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 10-12 Mayıs'ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Shake It Up Şekerim' adlı şarkıyla Türkiye'yi temsil edecek olan Kenan Doğulu, dün Helsinki'ye gitti.

Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Doğulu, başarılarla dolu bir 10 gün geçirmek için Helsinki'ye gittiklerini kaydederek, "Türkiye ve bizim için hayırlı, uğurlu olsun inşallah" dedi.

Doğulu, yarışmaya, bütün müzikseverlerin beklentilerini yerine getirmek için gittiklerini açıkladı:

"İnşallah beklentileri ödüllerle süsleyeceğiz. Yaklaşık 10 gün sonra burada kutlamalar başlayacak. Biz ve bütün Türkiye eğlenecek. Şarkımızla birlikte Türkiye'de güzel müzik yapıldığını göstereceğiz. Eğlenmeye gidiyoruz. Birinci maksadımız elbette kazanmak.

Her halükarda kazandığımızı görüyorum, ben öyle hissediyorum. Bütün destekleyenlere çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir şov olacak, herkesi ekran başına bekliyoruz. Bütün ekibimize başarılar diliyorum."

Yarı final 10 Mayıs'ta

Helsinki'de Hartwall Arena'da düzenlenecek yarışmanın yarı finali 10 Mayıs'ta, finaliyse 12 Mayıs'ta yapılacak.

Bosna-Hersek, İspanya, İrlanda, Finlandiya, Litvanya, Yunanistan, İsveç, Fransa, Rusya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Romanya ve Ermenistan doğrudan finale kalırken, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 28 ülke önce yarı finalde yarışacak.

Yarı finalde ilk 10'a giren ülkelerin şarkıları finale katılmaya hak kazanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious