'Shake It Up Şekerım' 1. olabilecek mi?

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Muhsin Yıldırım, ''Shake It Up Şekerım'' adlı parçayla hedeflerinin birincilik olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen 52. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'nin delegasyon başkanı olan Muhsin Yıldırım, ''Shake It Up Şekerım'' adlı parçayla hedeflerinin birincilik olduğunu söyledi.

Yıldırım, bu yıl özellikle iddialı ve güzel bir şarkı seçtiklerini, Kenan Doğulu'nun, çok profesyonel, titiz ve sevimli kişiliği ve ''Shake It Up Şekerim'' adlı parçanın güzel bir şarkı olmasından dolayı, reytinglerde gün geçtikçe yükseldiğini belirtti.

Dünyadaki bütün Türklere Kenan Doğulu'yu desteklemeleri çağrısında bulunan Yıldırım, Kenan Doğulu'nun seçimine ilişkin şunları anlattı:

''Delegasyon başkanı olarak Eurovision Şarkı Yarışmasına üçüncü kez katılıyorum. Avrupa, Avustralya ve ABD'de 12 Mayıs tarihindeki finali yüz milyonlarca insan izleyecek. Bu yıl Kenan Doğulu'yu özellikle seçtik. Müzik severlere hoş ve mutlu bir şov performansı sergilemek istedik. Doğulu, ilk temasımızda hemen kabul etti ve çok sevindi. Kenan'ın Türkiye'yi yarı final ve finalde en güzel bir şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. Ekibi de çok profesyonel. Bu yıl dansçılar ve koreograf, bilindiği gibi, büyük hassasiyetler ve elemelerle seçildi. Çok titiz bir şekilde hazırlandık. Zaten internet sitelerinde Kenan Doğulu'nun birinci sıralarda yer alması dikkat çekiyor. Türkiye'nin en kötü ihtimalde finalde üçüncü olmasını bekliyoruz.''

İstanbul'da düzenlenen Eurovision ile Helsinki organizasyonunu karşılaştıran Yıldırım, Avrupa Yayın Birliğinin (EBU) İstanbul için geçerli olan koşullarının Helsinki'de aynı olmadığını söyledi. "Bizim organizasyonumuz daha sıkı ve bizden daha çok şeyler beklediler" diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

''İstanbul'da TRT'nin düzenlediği 2004 Eurovision Şarkı Yarışmasını kimse unutamıyor. Helsinki'de görüştüğüm diğer ülkelerin delegasyon başkanları hala bizi tebrik ediyorlar. Çok gelişmiş bir ülke olmasına rağmen, Finlandiya'da olmaması gereken bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Eleştirimiz çok, ama bu konuda daha derine girmek istemiyorum. Yaşanan sorunlar bizi az çok etkiliyor. Bizim dışımızda bazı delegasyonlar da aynı sıkıntılardan şikayetçi. Yaşadığımız iyi veya kötü anlar olmasına rağmen Eurovision Şarkı Yarışması dünyanın en büyük şarkı festivali. Umut ederim ki önümüzdeki yıl yine İstanbul'da düzenleriz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious