Sharapova hayranlarına engel

Sharapova hayranlarına engel.8734
  • Giriş : 24.06.2008 / 14:29:00

Dünyanın en önemli tenis organizasyonu olarak kabul edilen Wimbledon Tenis Turnuvası organizatörleri, bayan tenisçilerin 'saplantılı hayranlarını' engellemek için özel önlemler aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yetkililer, başta, düzgün fiziğiyle kortların prensesi ünvanını alan ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova olmak üzere, Amerikalı Venus ve Serena Williams kardeşlerin 'hastalarının' belirlendiğini ve bunların kortlara alınmayacaklarını açıkladı.

Bu çerçevede 7 kişiye, kortlardan uzak durmaları için tebligat yapıldığını belirten yetkililer, bu kişilerin polis ve tenis otoriteleri tarafından 'gayet iyi bilindiğini' ve güvenlik görevlilerinin de teyakkuzda olacağını kaydetti. Hayranlarla işlgili fotoğraf ve bilgilerin de kapılardaki görevlilere teslim edildiği kaydedildi.

Karabarsa satışlar ve 'antisosyal' davranışlarla taşkınlıklar yapacak izleyicilere karşı da önlem alan polis, bu amaçla bir güvenlik bölgesi oluşturulduğunu belirtti. Taşkınlık yapan ve polise direnenlerin, 2003 yılında kabul edilen Antisosyal Davranışlar'la ilgili yasa kapsamında 2 bin sterlin ceza ya da üç ay hapis cezası alabilecekleri belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious