Sharon Stone, Çin'den özür diledi

Sharon Stone, Çin'den özür diledi.12970
  • Giriş : 29.05.2008 / 17:16:00

Amerikalı aktris Sharon Stone, Çin'deki depremle ilgili olarak yaptığı ve bu ülkenin büyük tepkisine yol açan ifadelerinden dolayı özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çin'de 60 binden fazla kişinin ölümüne yol açan depremin, Çin'in Tibetlilere uyguladığı baskılardan dolayı olduğunu söyleyen Stone, bir gazetede yayımladığı mektupta bu ifadesinden dolayı özür diledi.

Ünlü Fransız şirketi Christian Dior, bu ifadelerden dolayı Amerikalı sanatçıyı reklam kampanyasından çıkarma kararı almıştı. Stone, mektubunda, "uygun olmayan" ifadelerinden dolayı çok üzgün olduğunu ifade etti. Ünlü aktris, Çin halkının duygularını incittiği için üzüntülü olduğunu belirtti ve depremde zarar görenlere iyi dileklerini iletti.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Qin Gang da bu özrü "not ettiklerini" söyledi. Gang, sanatçıların farklı ülkelerin halkları arasında dostluk ve anlayışa katkı yapmalarının gerektiğini kaydetti.

Stone, Cannes film festivalinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "deprem olduğu zaman ben düşünmeye başladım, 'acaba bu karma mıdır?' diye. Siz iyi değilseniz başınıza kötü şeyler gelir" demişti. Budizm'deki karma anlayışı, olacakları insanların iyi veya kötü hareketlerinin belirlediği görüşüne dayanır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious