SHÇEK: Çocukların ellerini biz bağlıyoruz

SHÇEK: Çocukların ellerini biz bağlıyoruz.25278
  • Giriş : 11.11.2008 / 09:58:00

SHÇEK Genel Müdürü, Bakan Nimet Çubukçu'nun iddialarına aksi yönde bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış, Türkiye'deki özürlü merkezlerinin her zaman gezilebilineceğini belirterek, "Bakım standardı itibariyle dünyadaki emsal ülkelerin standartlarıyla eş değerdeyiz" dedi. Ancak bakım merkezlerindeki özürlülerin bağlandığı gerçeğini de kabul etti.

Bakım merkezlerinde kendilerine ve çevrelerine zarar verme durumundaki özürlülerin geçici süreli sabitleme için, doktor raporuna bağlı olmak kaydıyla zorunlu olarak bağlanabildiğini kaydeden Barış, "Bu Saray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde değil İngiltere'de, Amerika'da, Almanya'da ve Fransa'daki bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde bu böyledir, Ama 730 civarında özürlünün bulunduğu yerde bu sayı 3-5'i geçmez ve mutlaka bir doktor raporuna bağlıdır. Saray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki görüntüler de bu prosedüre göre gerçekleştirilmiştir. Keşke tıbbın ilerlemesiyle başka imkanlar bulunsa da bu özürlülerimizi sabitlemek zorunda kalmasak" diye konuştu.

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, "Saray Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çocukların ellerini York Düşesi Sarah Ferguson bağlamış olabilir" demişti.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*