SHP lideri Karayalçın'ın suikast talebi

SHP lideri Karayalçın'ın suikast talebi.12641
  • Giriş : 25.07.2008 / 18:40:00

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, kendisine karşı planlanan suikast girişiminin de Ergenekon davası kapsamında aydınlatılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karayalçın, Başbakan yardımcısıyken Şırnak konuşması sırasında Yeşil Kod Adlı Mahmut Yıldırım'ın iki yardımcısının kendisine suikast planladığını ve bundan son anda gelen bir telsiz emriyle vazgeçtikleri hatırlattı. Karayalçın faili meçhul kalan bu planın aydınlatılmasını istedi.

Kanal t"de Gazeteci Mahmut Övür ve Şebnem Karaevli"nin Yerel seçim 2009 Başkanlık Yolu Programı"na konuk olan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Türkiye"nin yakın tarihinde yaşanan faili meçhul cinayetler ve suikastlar konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Solun mutlaka bunların açığa çıkmasına destek vermesi gerektiğini söyleyen Karayalçın, Başbakan yardımcısıyken son anda kurtulduğu suikast girişiminden şöyle bahsetti:

“Yeşil kod adlı kişinin iki yardımcısının, Şırnak"ta yapmış olduğum konuşma sırasında minareye yerleşerek, Fransa"dan getirilen özel mermilerle bana suikast düzenlendiğini öğrendim. Bu eylemden son anda gelen bir telefon emri sonucu vaz geçmişler.“
Karayalçın, asıl vahim olan şeyin de kendisine karşı düzenlenen suikast girişiminden hükümetten ayrıldıktan sonra haberdar olması olduğunu söyledi:

Karayalçın, konuyu Refah – Yol hükümetinin İçişleri Bakanı Meral Akşener"e aktardığını, ancak Akşener"in olayı samimi bir biçimde araştırmasına rağmen bir sonuç alamadığını da belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*